Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmin 2 na Xboksa 360 z filmikiem od Bagińskiego!

Po publikacji zwiastuna Wiedźmina 2 w wersji dla Xbox 360 fani gry zastanawiali się, jaką rolę odegrają w grze animacje CGI, których fragmenty można było tam zobaczyć. Na konferencji CD Projektu poznaliśmy rozwiązanie tej zagadki.

Gra Wiedźmin 2 w wersji na Xbox 360 będzie zawierała nowe, czterominutowe intro CGI autorstwa Tomasza Bagińskiego - nominowanego do Oscara laureata nagrody BAFTA. Bagiński jest powszechnie kojarzony z doskonałymi animacjami oraz z intro do pierwszej części gry o wiedźminie Geralcie.

Reklama

"Nowe intro CGI do Wiedźmina 2 będzie miało inny klimat niż to znane z pierwszej części. W Wiedźminie 1 mieliśmy do czynienia z rozpoczynającą się historią, na którą składały się jedynie dwie wyraźnie zarysowane postacie. Intro przedstawiało część historii o Wiedźminie, napisanej przez Andrzeja Sapkowskiego i jako takie nie było związane z fabułą samej gry. To był nasz hołd dla Sapkowskiego, który jest autorem sagi o Geralcie. Tym razem obraliśmy inny kierunek, co pokazują zaprezentowane już ujęcia. Mamy tu spektakularne, epickie sceny ściśle związane z wydarzeniami z gry. Oczywiście na razie nie będziemy ujawniać więcej szczegółów, aby nie popsuć graczom przyjemności oczekiwania" - mówi Tomasz Bagiński

Dyrektor studia, Adam Badowski dodaje: "Znam Tomka Bagińskiego od długiego czasu i wiem, co mogą osiągnąć nasze zespoły wspólnie pracując nad tym projektem. Miałem okazję obejrzeć animację i pierwszą wersję filmu. Jestem pewien, że intro po prostu powali graczy swoją jakością i wykonaniem".

Dla przypomnienia poniżej znajdziecie intro do pierwszej części Wiedźmina

Firma CD Projekt RED poinformowała, że nowe intro będzie częścią darmowej aktualizacji dla PC, która pojawi się w przyszłości. Co więcej, deweloper już dzisiaj ujawnił okładkę gry Wiedźmin 2 w wersji na konsole Xbox 360.

Podczas konferencji deweloperzy po raz pierwszy przedstawili rozgrywkę polskiej wersji gry. To wyraźny sygnał, że międzynarodowa premiera gry zbliża się wielkimi krokami.

Poza samą okładką, deweloperzy ujawnili 2 screenshoty z intra CGI do wersji gry Wiedźmin 2 na Xbox 360.

Kolejne szczegóły dotyczące Wiedźmina 2 na Xbox 360 pojawią się w ciągu najbliższych miesięcy.

Zobacz, jak wyglądać będzie okładka gry Wiedźmin 2 w wersji na konsolę Xbox 360

(Informacja prasowa)

Dowiedz się więcej na temat: 360 | xbox 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje