Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórcy Halo pod skrzydłami Activison?

Jeszcze Halo: Reach nie ukazało się na półkach sklepowych, a panowie z Bungie powoli przymierzają się do kolejnych projektów.

Ujawniono dzisiaj, że twórcy kultowej serii Halo podpisali 10-letnią umowę z firmą Activision, która to ma zająć się wprowadzeniem na rynek ich nowych gier akcji.

Reklama

W świetle ostatnich wydarzeń można by nieco polemizować nad słusznością decyzji, jaką postanowiło podjąć Bungie przy wyborze nowego partnera, ale plusem na pewno jest to, że właśnie ten wybór wpłynie na pojawienie się gier tego wykwalifikowanego studia na innych platformach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszyscy użytkownicy konsoli PlayStation 3 nareszcie będą mogli doznać "magii", jaką od lat serwuje nam amerykański producent gier.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że Activison nie potraktuje nowych projektów Bungie zbyt brutalnie, tak jak to miało miejsce przy okazji serii Call of Duty/Modern Warfare, chociaż z tego co wiadomo studio ma zachować prawa do własności intelektualnej, więc trzymajmy kciuki za wspólny interes obu spółek.

Tymczasem dzisiejszego dnia nieliczni wybrańcy dostąpią zaszczytu wzięcia udziału w pierwszych beta testach gry Halo: Reach, podczas gdy reszta świata będzie mogła dołączyć do nich 4 maja. Reach jest ostatnią grą z uniwersum Halo, którą zrobi Bungie. Za kolejne odpowiadać ma stworzone specjalnie na potrzeby serii Halo wewnętrzne studio Microsoftu - 343 Industries.

A powiadają, że w branży elektronicznej rozrywki już nic potrafi zaskoczyć.

Dowiedz się więcej na temat: twórca | hala

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje