Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórca Gears of War 3 pewny wysokiej sprzedaży

Cliff Bleszinski jest przekonany, że nadchodzące Gears of War 3 sprzeda się przynajmniej w 6 milionach egzemplarzy. Czy uda mu się osiągnąć taki wynik w dobie ogromnej konkurencji?

"W głębi duszy i mówiąc całkiem szczerze. Umrę jeśli trafimy w dziesiątkę - byłby to fenomenalny wynik" - twierdzi Cliff Bleszinski w wywiadzie dla portalu IndustryGamers. "Zdecydowanie jednak sprzedamy przeszło 6 milionów egzemplarzy Gears of War 3" - podkreśla.

Reklama

Czy faktycznie jest to możliwe? Otóż dwie poprzednie części wymienionej gry osiągnęły razem wynik na poziomie 12 milionów sprzedanych kopii. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że w przypadku Gears of War 3 będzie podobnie. Dodatkowo gra zapowiada się naprawdę bardzo dobrze, jednak nie można także zapomnieć o konkurencji w postaci kilku ciekawych produkcji, które pojawią się zaraz po premierze GoW3. Mowa o Battlefield 3 oraz Modern Warfare 3.

"Obie gry pojawią się w listopadzie tego roku, więc będziemy mieć miesiąc i trochę przed nimi. Mam też nadzieję, że wystarczająca część graczy pomyśli w taki sposób: Cholera nie muszę kupić Call of Duty, czy Battlefield 3, bo mam już Gearsów" - stwierdza Cliff Bleszinski.

Producent chce przede wszystkim przyciągnąć graczy do swojego dzieła dedykowanymi serwerami i rozbudowanym trybem multiplayer. Zdaje się, że konkurując z CoD i Battlefield, będzie miał ciężki orzech do zgryzienia. Podkreśla jednak, że oprócz samej rozgrywki dla wielu graczy w sieci, Gears of War 3 będzie mieć naprawdę "mięsistą" kampanię single player.

Hollywood rusza na pomoc

Oprócz przewidzianej ogromnej kampanii promocyjnej Gears of War 3, producent chce także stworzyć film na podstawie wymienionej gry. W lipcu ubiegłego roku prowadzone były już rozmowy w Hollywood na ten temat, jednak projekt został zawieszony ze względu na brak wątku miłosnego w samej historii. Teraz Cliff Bleszinski twierdzi, że tworzenie filmu jest cały czas w grze, tylko po prostu trzeba dobrze przemyśleć jego realizację. Podkreśla, że "wolę nie mieć filmu wcale, niż miałby on powstać i być do bani".

Premiera Gears of War 3 ma się odbyć we wrześniu tego roku, a gra powstaje jedynie na konsolę Microsoftu, czyli Xboksa 360. Dlaczego nie zostanie wydana również na konkurencyjnej platformie? O tym możecie przeczytać w jednym z naszych poprzednich newsów.

Dowiedz się, dlaczego Gears of War nie zostanie wydana na PlaysStation 3

Dowiedz się więcej na temat: twórca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje