Reklama

Street Fighter IV na PS3, Xboksa 360 i... PC!

Capcom chyba faktycznie wziął sobie do serca swoją strategię multiplatformowości - to już oficjalne, pewne i tak dalej, Street Fighter IV pojawi się na PlayStation 3, Xboksie 360 i... komputerach osobistych!

Pecetowców od wielu lat wirtualne bijatyki omijały szerokim łukiem. Teraz okazuje się, że i oni będą mogli sprawdzić w akcji grę, która zapowiada się na naprawdę wyjątkowego przedstawiciela tego gatunku!

Bez zbędnego owijania w bawełnę - potwierdzono platformy docelowe Street Fightera IV. Ta kontynuacja jednej z najbardziej znanych (i najlepszych) serii bijatyk wszech czasów ukaże się na PlayStation 3, Xboksa 360 i PC! Radosna nowina od Capcomu z pewnością rozgrzewa przede wszystkim serca tych, którzy grają na swoich biurkowych maszynach, gdyż posiadacze konsol obecnej generacji mogli się takiej sytuacji (brak wersji na Wii...) spodziewać. Jeśli ktoś zamierza nabyć wersję właśnie na komputery osobiste, to dobra rada - lepiej niech zbiera też od razu na dwa dobre pady (jeśli jeszcze takowych nie ma)! Street Fighter IV zapewni klasyczną dla serii, dwuwymiarową rozgrywkę, której postanowiono jednak całkowicie zmienić otoczkę - grafika tej produkcji będzie już w pełnym 3D. Zapowiada się oryginalny design i świetna, ciesząca oko animacja. Jeśli chodzi o postacie, to powrócą dobrze znani ulubieńcy, tacy jak Ken, Ryu, Blanka, E. Honda, Zangief, Vega czy Chun Li. Na chwilę obecną wiadomo o czterech nowych grywalnych bohaterach, a ich imiona to Abel, Crimson Viper, El Fuerte i Rufus. Capcom na pewno ma w rękawie jeszcze niejedną niespodziankę dla fanów, warto więc trzymać rękę na pulsie. Jeśli ktoś ma ochotę poczytać o zmianach w systemie walki, zapraszamy do naszej zapowiedzi. Gra w wersji na automaty ukaże się w Japonii już w lipcu. Na razie nie wiadomo, ile trzeba będzie czekać na wersje pudełkowe tego tytułu, ale jednego można być pewnym - będzie warto! Capcom nic nie wspomniał o tym, że wersja PC będzie spóźniona w stosunku do konsolowych (co jest normą u tego wydawcy), więc na razie można mieć nadzieję na jednoczesną premierę wszystkich trzech platformach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje