Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sprzedaż Xboksa 360 spadła prawie o połowę

Konsola Microsoftu w trzecim kwartale fiskalnym tego roku sprzedawała się znacznie gorzej niż w podobnym okresie roku ubiegłego. Czyżby nadeszła najwyższa pora na wprowadzenie na rynek następczyni?

Xbox 360 w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego - czyli w okresie od 1 stycznia do 31 marca - sprzedał się w liczbie 1,4 miliona egzemplarzy. To wynik o 48 procent gorszy niż ten uzyskany w podobnym okresie ubiegłego roku. Wtedy klienci kupili aż 2,7 miliona Xboksów 360.

Reklama

Spadła również sprzedaż Kinecta, choć tutaj Microsoft nie podał żadnych szczegółów. Wzrosły za to dochody ze sprzedaży w ramach usługi Xbox LIVE.

W wyrównaniu strat działu rozrywki i urządzeń pomogły Microsoftowi także zyski ze Skype'a oraz licencje dla wprowadzonego w nowych modelach Nokii systemu Windows Phone.

W swoim raporcie Microsoft zaznaczył, że Xbox 360 był najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych nieprzerwanie przez 15 miesięcy. A jak wygląda jego sprzedaż na świecie? Do końca ubiegłego roku rozeszło się 67,2 miliona konsol.

Dla porównania - PlayStation 3 sprzedało się w nakładzie 62 milionów. Ale i tak najpopularniejszą konsolą na świecie pozostało Wii, którego sprzedaż wyniosła 95 milionów.

Steve Ballmer, CEO Microsoftu, oznajmił, że firma odnosi bardzo dobre wyniki finansowe i zmierza w kierunku ekscytujących premier. Nie miał chyba jednak na myśli nowego Xboksa (choć może też), ale przede wszystkim Windowsa 8 i nową wersję pakietu Microsoft Office, które ukażą się jeszcze w tym roku.

Na premierę w tym roku nie ma szans następca Xboksa 360. Nowa konsola trafi do sklepów dopiero w przyszłym roku. W tym nie mamy co liczyć nawet na jej oficjalną zapowiedź.

Call of Duty: Black Ops 2 - zapowiedź za dwa tygodnie

Dowiedz się więcej na temat: 360 | xbox 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje