Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Spider-Man: Shattered Dimensions

"Ostatnie gry ze Spider-Manem ssały" - w ten sposób wypowiedział się niedawno na ich temat sam prezes Activision, Bobby Kotick. Takie spostrzeżenie do czegoś zobowiązuje.

Już wkrótce przekonamy się, czy w podejściu amerykańskiego koncernu do gier z Człowiekiem Pająkiem coś się zmieniło. Jeszcze na ten rok zapowiedziano kolejną produkcję z jego udziałem - Shattered Dimensions. Po przeczytaniu pierwszych informacji na jej temat i zobaczeniu premierowego zwiastuna jesteśmy pełni nadziei, że Spidey poszedł - czy też raczej pofrunął w pajęczym stylu - w dobrym kierunku.

Reklama

Do napisania scenariusza gry zaangażowano postać znaną doskonale wielbicielom rysowanych przygód Petera Parkera - Daniela Slotta (to człowiek odpowiedzialny za fabuły znacznej części najważniejszej komiksowej serii, Amazing Spider-Man). I było to doskonałe posunięcie, bo jego pomysł na Shattered Dimensions jest naprawdę niezły.

Wymyślona przez niego historia opowiada o magicznym artefakcie, zwanym Tablicą Porządku i Chaosu. To nie byle co - moc tego przedmiotu jest odpowiedzialna za utrzymanie rzeczywistości w jednym kawałku. Podczas próby jego kradzieży - której, swoją drogą, ma zapobiec Spider-Man - przydarza się nieszczęście. Tablica zostaje rozbita na cztery kawałki, a każdy z nich trafia do innego wymiaru. Co teraz? A jakże, nasz dzielny bohater będzie musiał wkroczyć do akcji. Zawitasz do każdej z rzeczywistości, wcielając się w różne wersje Człowieka-Pająka, by odzyskać fragmenty artefaktu, a następnie ponownie połączyć je w jedno.

Teraz najciekawsze - każdy wymiar to zupełnie inny świat, a także... zupełnie inna gra! No, może bez przesady, ale wszystkie podróże będą się od siebie wyraźnie różniły. Na razie twórcy zaprezentowali tylko dwa uniwersa, do których się udamy, jednak już na tej podstawie można ocenić, że szykuje nam się niezwykle różnorodna produkcja.

Na pewno odwiedzisz rzeczywistości: Amazing Spider-Man oraz Spider-Man Noir. W pierwszej z nich pokierujesz klasycznym Spider-Manem, w niebiesko-czerwonym wdzianku. Czeka cię mnóstwo biegania, skakania, fruwania na pajęczynie i efektownych pojedynków. Wszystko to, co znasz z komiksowej serii pod tym samym tytułem. Druga z rzeczywistości oparta jest na wydanej w ubiegłym roku mini-serii (cztery albumy). Tutaj będziesz musiał działać po cichu - skradać się, przemykać pomiędzy przeciwnikami i atakować ich znienacka.

W każdej z rzeczywistości napotkasz na szwarccharakterów znanych z komiksów, bajek i filmów pełnometrażowych z Człowiekiem Pająkiem. Pojawią się wśród nich między innymi Kraven Łowca oraz Hammerhead, znani przede wszystkim z cyklu Amazing Spider-Man. Wszyscy będą dla ciebie sporym wyzwaniem - sami w sobie są silni i przebiegli, a dodatkowo wzmocnieni przez fragmenty Tablicy Porządku i Chaosu.

W poszczególnych światach inna będzie nie tylko rozgrywka, ale i styl graficzny. Amazing Spider-Man będzie kolorowy i kreskówkowy (można nawet napisać - beztroski), podczas gdy Spider-Man Noir to świat mroczny i brudny (coś w stylu Batman: Arkham Asylum).

Nad nowym Spider-Manem pracuje studio Beenox, które do tej pory zajmowało się głównie przenoszeniem gier na PC i Maca. O dziwo, Shattered Dimensions planowane są wyłącznie na konsole. Na wrzesień tego roku.

Dowiedz się więcej na temat: MAN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje