Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Smart Glass: Tajna broń Microsoftu na E3?

W sieci pojawiły się doniesienia, na temat prezentacji, jaką dla swoich partnerów, tuż przed E3, zorganizował Microsoft.

Pokazywano na niej technologię o nazwie Smart Glass, która zapewne zostanie szerzej przedstawiona na targach. Szalenie ciekawą...

Reklama

Sprawę opisał serwis Engadget, specjalizujący się w przeciekach technologicznych - oni jako pierwsi ujawniali m.in. różne przełomowe informacje z obozu Apple dotyczące iPhone'ów.

Jak pisze jego redaktor Microsoft chce na E3 pokazać technologię Smart Glass, która ma umożliwić "wysyłanie" treści multimedialnych z urządzeń przenośnych, takich jak smartfony czy tablety, na Xboksa 360. Jej sercem jest dedykowana aplikacja, która będzie dostępna pod systemami iOS, Android i Windows Phone.

Tekst/przeciek Engadget jest króciutki i opisuje jedynie podstawową funkcjonalność Smart Glass - możliwość streamowania np. filmu czy zdjęć z telefonu do konsoli, a więc i na duży ekran podpiętego do niej telewizora.

Pytanie tylko, czy na tym możliwości Smart Glass się kończą, bowiem potencjalnie technologia ta mogłaby robić dużo więcej - choćby umożliwiać transfer danych w drugą stronę, tj. streamowanie obrazu z konsoli na tableta czy telefon. Na takie informacje musimy jednak poczekać do poniedziałku, kiedy Microsoft wyłoży karty na stół na swojej konferencji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje