Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Skype wyjściowo w nowym Xboksie?

Oferty pracy, które pojawiły się na stronie internetowej Microsoftu, nie pozostawiają złudzeń. Wszystko wskazuje na to, że komunikator głosowy stanie się integralnym elementem Durango.

Dla tych, którzy przegapili nasze doniesienia na ten temat: Durango to kodowa nazwa nowego Xboksa. Do tej pory gigant z Redmond nie podał oficjalnie żadnych szczegółów na temat next-genowej maszyny, dlatego internet od wielu miesięcy huczy od plotek, kiedy wreszcie zobaczymy Durango, jak będzie prezentować się specyfikacja sprzętowa konsoli itd.

Reklama

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft chciałby uczynić z Xboksa centrum domowej rozrywki. Internetowa telewizja, wykorzystanie możliwości Kinecta w komunikacji wizualnej i głosowej, opcje społecznościowe itp. - wszystkie te i inne rozwiązania mają sprawić, że Xbox nie będzie "zwykłą" konsolą, przeznaczoną wyłącznie do zabawy, ale urządzeniem, wokół którego zbierać się będą członkowie rodziny (jak niegdyś przed telewizorem), a nawet narzędziem pracy, zintegrowanym ze smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi.

Zgodnie z tą filozofią, strategiczna decyzja o zakupie Skype'a, podjęta przez włodarzy Microsoftu w zeszłym roku, nie zdziwiła ekspertów i analityków branżowych. Ostatecznie do transakcji doszło w maju ubiegłego roku. Skype przeszedł w ręce amerykańskiej firmy za 8,5 miliarda dolarów. System komunikacji głosowej stał się istotnym elementem strategii rozwoju Xboksa 360, a Microsoft wciąż inwestuje kolejne środki w celu dalszej optymalizacji usługi. Co pewien czas pojawiają się zatem kolejne ogłoszenia o pracę, zachęcające specjalistów z całego świata, aby dołączyli do zespołu w Redmond.

Tym razem, po raz pierwszy jak do tej pory, jedno z takich ogłoszeń daje do zrozumienia, że wybrany kandydat będzie wykonywał zadania, związane z integracją Skype'a i Durango. Microsoft poszukuje bowiem team leadera w Wielkiej Brytanii, który musi być gotowy do "zapewnienia najwyższej jakości dźwięku i obrazu w grach tworzonych z myślą o następcy Xboksa 360". Ogłoszenie nie wspomina, czy Skype zostanie zaimplementowany w konsoli ósmej generacji, zwraca jednak uwagę na fakt, że "rekrutacja zakończy się w ekspresowym tempie, ze względu na zaawansowany stan prac deweloperskich".

Czy oznacza to, że podczas zbliżających się targów E3 w Los Angeles Microsoft zaprezentuje nową konsolę? Póki co przedstawiciele amerykańskiej firmy stanowczo temu zaprzeczają. Nie ma jednak w tym podejściu niczego dziwnego.

Kultowa seria RTS-ów powróciła w nowej wersji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje