Reklama

Shane Kim o żywotności Xboksa 360

Co najmniej 7 lat życia przewiduje dla Xboksa 360 Shane Kim. Znacznie dłuższy okres żywotności konsoli Microsoftu to posunięcie planowane od początku wprowadzenia jej na rynek.

Nie zmienia to faktu, że główny konkurent giganta z Redmond, Sony, zapowiada 10-letni cykl "życia" PS3.

Szef Microsoft Game Studios, Shane Kim, zajął stanowisko w sprawie czasu, jaki Xbox 360 powinien spędzić na rynku. Według niego, powinien być to długi okres, sięgający co najmniej siedmiu lat.

"Od początku zakładaliśmy, że Xbox 360 będzie miał długi cykl życia. Nie zrobiliśmy tego z kolei w stosunku do Xboksa, ale to była strategiczna decyzja. Nie mamy co prawda żadnego doświadczenia, jednak jesteśmy pewni, że Xbox 360 długo pożyje na rynku" - powiedział Kim.

Reklama

Założenie co najmniej siedmiu lat egzystencji na rynku jest i tak krótsze od tego, które wystosowało Sony względem PS3. Fakt ten nie może jednak dziwić - w końcu konsola japońskiego giganta jest dużo bardziej zaawansowana technologicznie. Kim twierdzi, że nowe rozwiązania mogą być co pewien czas wprowadzane także do Xboksa 360.

"Planujemy wprowadzenie innowacji technologicznych - mogą to być dodatkowe możliwości wdrażane do obecnego modelu konsoli, jednak nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tym zakresie" - tłumaczył szef MGS. Dodał, że nie widzi żadnych ograniczeń w udoskonalaniu istniejącego modelu, kilka nowinek zostało już wprowadzonych. Kim uważa, że brak Blu-raya w Xboksie 360 nie przyczyni się do nagłego wzrostu negatywnych opinii na temat rozwiązań zastosowanych przez Microsoft.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje