Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Premiera Minecrafta na Xboksa 360 przesunięta

Pierwotnie Minecraft w wersji na konsolę Microsoftu miał się ukazać zimą tego roku. Niestety na premierę będzie trzeba poczekać do wiosny 2012.

Minecraft to sandboksowa gra napisana w języku Java przez projektanta Markusa Perssona. Obecnie jest ona rozwijana przez firmę Mojang. Inspiracją dla niej były takie gry jak Dwarf Fortress, czy kultowe Dungeon Keeper. Po raz pierwszy z kolei gra zadebiutowała dwa lata temu. W czym tkwi jej fenomen? Otóż cała gra polega na konstruowaniu świata 3D z sześciennych kostek, co widocznie jest bardzo wciągającym zajęciem, ponieważ do tej pory zarejestrowało się na oficjalnej stronie gry ponad 15 milionów graczy z czego niecałe 4 miliony kupiło wersję rozszerzoną.

Reklama

Wersja przeznaczona na konsolę Microsoftu (niestety w tej chwili jest to gra na wyłączność dla tej platformy jeśli chodzi o konsole) ma wykorzystywać kontroler ruchu Kinect do budowania światów. Zapowiada się więc bardzo interesująco. Niestety premiera na Xboksa 360 została właśnie przesunięta. Pierwotnie gra miała się ukazać pod koniec tego roku. Teraz okazuje się, że gracze będą ją mogli pobrać z XBLA dopiero jesienią 2012. Producent Minecrafta na konsolę Microsoftu, czyli Stuart Platt zdradził ponadto, że dokładna data premiery zostanie podana najwcześniej za dwa miesiące.

Fani gry mają jednak nadzieje, że przyjdzie im zagrać w nową wersję Minecrafta jeszcze między 18 a 19 listopada, ponieważ wtedy odbędzie się MineCon, konwent przeznaczony dla osób zainteresowanych wymienioną grą. Impreza ma mieć miejsce w hotelu Mandalay Bay w Las Vegas. Przy okazji w tym czasie ma w końcu zostać zaprezentowana pełna wersja Minecrafta na PC, która technicznie cały czas jest w formie beta.

Jeśli chodzi z kolei o Minecrafta w wersji na Xboksa 360, to odpowiedzialne jest za niego 4J Studios. Wcześniej stworzyli oni kilku udanych portów na konsolę Microsoftu, czyli na przykład przenieśli Banjo-Kazooie i Bano-Tooie oraz Perfect Dark na Xboksa 360 z Nintendo 64.

Dowiedz się więcej na temat: xbox 360 | 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje