Prace nad filmem Halo oficjalnie odroczone

Korporacja Microsoft i studio Wingnut Films należące do Petera Jacksona wydały oficjalne oświadczenie w sprawie przygotowań filmu bazującego na najpopularniejszej grze z konsoli Xbox. Po tygodniach spekulacji potwierdzono, że prace nad megaprodukcją zostały wstrzymane na czas bliżej nieokreślony.

Zapowiadany z wielkim entuzjazmem podczas imprezy X06 tytuł, za którego opracowanie miały odpowiadać w głównej mierze Universal Studios i 20th Century Fox, nie doczeka się rychłej premiery z powodu nagłych komplikacji finansowych. Obie firmy podały, że budżet filmu musiałby przekroczyć 135 milionów dolarów i trafić na prestiżową listę najdroższych dział kinematografii wszech czasów.

Microsoft w reakcji na obawy partnerów podał, że wyłoży odpowiednią ilość gotówki i poszuka innych wytwórni, które zaopiekują się filmem. Ostatecznie jednak w tym tygodniu Microsoft i Wingnut Films zdecydowały się przełożyć premierę filmu na późniejszy okres, aby dostarczyć fanom produkcję na najwyższym poziomie.

"Choć film 'Halo' będzie potrzebował nieco więcej czasu, aby dotrzeć na wielki ekran, to jesteśmy pewni, że jego ostateczna odsłona będzie tego warta" - podsumowują producenci.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy