Reklama

PlayStation 3 tym razem wygrywa z Xboksem 360 pod względem sprzedaży

Jak się okazuje, Japonia to nie jedyny kraj, gdzie sprzedaje się konsole. Światowe dane pokazują, że X360 w minionym kwartale dostał łupnia od PS3.

Ostatnio było głośno o tym, że Xboks 360 konsekwentnie sprawia łomot PlayStation 3 w japońskich rankingach sprzedaży. Ale przecie" to tylko jeden kraj - stanowi on jedynie ułamek ogólnoświatowego rynku. Dlatego chyba nikogo nie zdziwi informacja, że w minionym kwartale, to maszynka Sony zwyciężyła w tym "plebiscycie popularności". Według oficjalnych danych opublikowanych przez japońskiego giganta sprzętu elektronicznego, w 2 kwartale (rok podatkowy jest liczony od 31 marca) do rąk klientów trafiło 3,18 miliona egzemplarzy PSP, 2,5 miliona sztuk PS2 i wreszcie aż 2,43 miliona "chlebaków". Z kolei przeciwny obóz ostatnio chwalił się, że w tym samym czasie z półek sklepowych zeszło 2,2 miliona egzemplarzy Xboksa 360.

Reklama

Oczywiście należy mieć na uwadze nie tylko fakt, że X360 jest starszy o rok od PS3, ale do tego Sony nie poczyniło w tym okresie "adnych cięć cen. Natomiast Microsoft wprowadził znaczącą obniżkę.

W sumie sprzedało się do tej pory prawie 17 milionów sztuk PlayStation 3 i ok. 22 milionów Xboksów 360. O Wii szkoda mówić - "I don't think I can count that high".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje