Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Obecna generacja konsol zabija kreatywność twórców?

Kreatywność twórców jest obecnie ograniczona, a to wszystko z powodu konsol, które są już za długo na rynku. Tak uważa szef Ubisoftu.

Gracze z pewnością są zadowoleni, że kupując PS3, czy Xboksa 360 mogą przez długie lata nie martwić się o zmianę sprzętu. Ten stan rzeczy jest jednak nie do przyjęcia dla producentów nowych gier. Yves Guillemot, czyli szef Ubisoftu uważa, że moc obecnej generacji konsol ogranicza kreatywność i co za tym idzie wprowadzenie nowych marek na rynek.

Reklama

"Procesory są coraz bardziej potężne, karty graficzne idą do przodu. Jest więc wiele technologii, które pomogą nam dostarczyć lepszych przeżyć, aby branża dalej rosła" - twierdzi w wywiadzie dla portalu MCV Yves Guillemot.

Szef Ubisoftu chce, aby na rynku pojawiła się kolejna generacja konsol również dlatego, że twórcy częściej tworzą wtedy całkiem nowe marki (IP), które z kolei są chętniej kupowane przez graczy.

"Jeśli spojrzymy na historię branży to zobaczymy, że są lepsze i gorsze okresy na przedstawienie nowego IP. Obecnie, na tym etapie życia konsol jest możliwe aby wprowadzić nową markę, ale będzie ona zdecydowanie bardziej atrakcyjna, kiedy zostanie wydana na kolejnej generacji sprzęcie. Wtedy też, klienci są bardziej otwarci na testowanie nowych rzeczy" - wyjaśnia Guillemot i podkreśla, że tym samym twórcy są także bardziej skłonni do eksperymentowania.

Niestety, Ubisoft będzie musiało póki co trzymać swoją kreatywność na wodzy, ponieważ Sony jak i Microsoft zarzekają się, że nową konsolę stacjonarną wypuszczą dopiero za kilka lat.

Dowiedz się więcej na temat: twórca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje