Reklama

Nowy Xbox z wbudowanym komunikatorem Skype?

Microsoft jeszcze niczego oficjalnie nie potwierdził, ale nie da się ukryć, że na to się właśnie zanosi.

To, że nowy Xbox będzie miał preinstalowanego Skype'a, można wywnioskować na podstawie ogłoszenia o pracę wystawionego przez Microsoft. Gigant z Redmond szuka poprzez nie projektanta i twórcę prototypów, który będzie pracował w zespole "odpowiedzialnym za Skype'a w salonie (lub w ogóle w domu), na różnych urządzeniach, ale z naciskiem na wielki ekran oraz następną generację Xboksa". Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

Reklama

Microsoft otrzymał już w tej sprawie mnóstwo zapytań od dziennikarzy, ale do tej pory wśród odpowiedzi można znaleźć jedynie zwrotki w stylu: "ten fragment ogłoszenia został zrozumiany we właściwym kontekście". Jest to już doskonale znana formuła przedstawicieli amerykańskiego koncernu. Ostatnio usłyszeliśmy to samo, gdy chciano pociągnąć za język jednego z pracowników wyższego szczebla w Microsofcie.

To nie pierwszy przypadek, gdy możemy się domyślać, co z nowym Xboksem. Całkiem niedawno z innego ogłoszenia o pracę dowiedzieliśmy się, że nowa konsola Microsoftu trafi do sklepów przed 2014 rokiem. Czyli w 2013, bo w 2012 już raczej nie.

Microsoft zakupił usługę Skype w maju ubiegłego roku. Firma zapłaciła za nią 8,5 miliarda dolarów (!). Już wcześniej mówiło się, że Skype pojawi się na różnych urządzeniach i systemach giganta z Redmond - nie tylko na Xboksie, ale również chociażby na Windows Phone. Do tej pory jednak nie doszło jeszcze do żadnego spektakularnego wdrożenia. Nowy Xbox jest do tego idealnym materiałem. Przyszły rok zapowiada się arcyciekawie...

Największy patch wszech czasów już dostępny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy