Reklama

Nowy Xbox z potężnym, 16-rdzeniowym procesorem?

Czas na poświąteczną porcję plotek na temat następcy Xboksa 360. Tym razem napiszemy o procesorze, który znajdzie się w konsoli.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, ma on zawierać 16 (słownie: szesnaście) rdzeni. Taką informację podali redaktorzy magazynu Xbox World.

Podobno Microsoft rozesłał do twórców gier deweloperskie wersje nowej konsoli. Choć nie mają one dokładnie tych samych podzespołów, które znajdą się w nowym Xboksie, warto zwrócić uwagę na to, że został w nich zamontowany 16-rdzeniowy procesor od IBM-a.

Tak potężne jednostki mają być wykorzystane w pecetach - i to wyłącznie tych wysokiej klasy - dopiero w przyszłości. Pierwszy 16-rdzeniowy procesor wyprodukowało AMD. Trafił on do sprzedaży w listopadzie ubiegłego roku. Na próżno go jednak szukać w domowych pecetach.

Reklama

"To absurdalna ilość mocy dla konsoli do gier - być może nawet zbyt duża. Ale pamiętajcie, że Kinect 2 może potrzebować aż czterech rdzeni, by skanować jednocześnie czterech graczy aż po koniuszki palców, więc będzie wymagał dużo mocy" - piszą redaktorzy Xbox World.

Poza tym w deweloperskich wersjach konsoli wykorzystano kartę graficzną AMD Radeon HD z serii 7000. Nie jest to dla nas zaskoczeniem, bo pisano już o niej wcześniej.

Microsoft planuje premierę Xboksa prawdopodobnie na jesień przyszłego roku. W tym konsola być może nie zostanie nawet oficjalnie zapowiedziana. Musimy więc zadowalać się licznymi plotkami na jej temat.

PlayStation 4 i nowy Xbox z taką samą kartą graficzną?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje