Reklama

Ninja Gaiden II zakończeniem serii

Ninja Gaiden II będzie ostatnią grą z tej serii, ujawnił Tomunobu Itagaki w rozmowie z serwisem Kotaku.

Uważa, że jego studio osiągnęło przy niej wszystko, co planowało, i nie ma sensu dalej eksploatować tej marki. Itagaki planuje już kolejny projekt, który nie nabrał jeszcze żadnych wyraźniejszych kształtów, ale na pewno będzie dla niego czymś zupełnie nowym.

Tomunobu Itagaki - szef studia Team Ninja - ujawnił w wywiadzie dla serwisu Kotaku, że gra Ninja Gaiden II będzie ostatnią odsłoną tej popularnej serii technicznych slasherów. Po tym tytule nie planuje on już żadnych kolejnych przygód Ryu Hayabusy, nie tylko na Xboksa 360, ale i na wszystkie inne konsole.

Reklama

"Uważam, że udało nam się stworzyć ostateczną trójwymiarową odsłonę serii (...). Mam nadzieję że fani potraktują ją jako "łabędzi śpiew" tej marki. Osiągnęliśmy w niej wszystko, co chcieliśmy, więc cokolwiek następnego byłoby już tylko niepotrzebnym dodatkiem" - powiedział Itagaki. Potwierdził również coś, co z tego zapewnienia jasno wynika - Ninja Gaiden Sigma to jej pierwsza i ostatnia część na PS3.

Ten słynny japoński twórca ma zamiar zająć się teraz czymś zupełnie nowym, niezwiązanym w żaden sposób z jego poprzednimi dziełami. Według pierwszych pomysłów Itagakiego nadal jednak miałaby to być gra akcji, osadzona albo podczas drugiej wojny światowej (konkretnie: na Pacyfiku), albo w przyszłości, również targanej konfliktami zbrojnymi.

Co ciekawe, wspomniał on o możliwości współpracy przy nowym projekcie z jakimś zachodnim studiem developerskim. Nie są to jednak pewne informacje, a jedynie jego spontaniczne pomysły na przyszłość.

Ninja Gaiden II jest tytułem na wyłączność najnowszej maszynki do grania Microsoftu, a pojawi się w sprzedaży w czerwcu, zarówno w Ameryce jak i Europie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje