Nie będzie systemu aukcji w Fable III

Tak hucznie zapowiadana opcja ostatecznie nie zostanie wprowadzona. Poinformował o tym sam Peter Molyneux, który stwierdził, że element ten był zbyt dużym ciężarem.

System aukcji w Fable III miał służyć przede wszystkim do wymiany broni. Ta miała się rozwijać w miarę częstego używania oraz wzrostu twojego gamerscore'a. Potem miałeś mieć możliwość wystawienia jej na wewnętrznej aukcji w grze. Niestety ostatecznie nic z tego nie będzie.

Peter Molyneux, twórca serii Fable (i wielu innych kultowych gier), stwierdził, że system aukcyjny był zbyt skomplikowany, aby go wprowadzać. "Ciężar prowadzenia takich aukcji okazał się zbyt dużym ciężarem" - powiedział w wywiadzie dla Official Xbox Magazine.

Reklama

Twórcy stanęli ponoć przed wyborem - albo skupić się na trybie kooperacji i zbalansowaniu rozgrywki, albo na stworzeniu domów aukcyjnych (ciekawe, dlaczego nie można było popracować nad grą dłużej i zrobić obu rzeczy?). Ostatecznie zdecydowali się na to pierwsze rozwiązanie, co jest chyba lepszą wiadomością dla graczy.

Fable III w wersji na Xboksy 360 ukaże się już 29 października. Niestety wydanie pecetowe trafi do sklepów trochę dłużej, ale nie wiadomo dokładnie, o ile dłużej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Peter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy