Reklama

Need for Speed ulubioną grą zdradzających mężów?

Dlaczego ludzie się oszukują i zdradzają nawzajem? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Gdybyśmy jednak mieli podać jeden konkretny powód, to z pewnością byłby on związany z adrenaliną.

Robienie rzeczy, których teoretycznie nie powinniśmy robić wywołuje pobudzenie naszych zmysłów w organizmie. Strach, obawa oraz wszelkie emocje towarzyszące temu, że w każdym momencie możemy zostać nakryci, przyłapani na gorącym uczynku zostaniemy złapani oraz emocje jest właśnie tym, co napędza większość ludzi do tego, co często robią - zdrady.

No dobrze, ale jaki związek ma z tym jedna z topowych marek wyścigowych Electronic Arts, gra Need for Speed: Most Wanted? Już wyjaśniam. Otóż jeden ze specyficznych serwisów randkowych AshleyMadison.com, który otwarcie zachęca do romansowania na boku, przeprowadził ankietę wśród prawie 10, 000 swoich użytkowników płci męskiej. Wynik miał być odpowiedzią na pytanie o to, jakie tytuły preferują "zdradzający"?

Reklama

Ku zdumieniu wszystkich (lub też nie?) okazało się, że najchętniej wybieraną grą przez cudzołożników jest Need for Speed: Most Wanted. Skąd tak duża popularność?

"Wyścigi samochodowe i gry akcji znacznie podnoszą ciśnienia krwi i wpływają na wzrost adrenaliny w organizmie, co w konsekwencji powoduje wyostrzenie zmysłów. Te same uczucia występują w przypadku uwikłania się w romans na boku - wyjaśnia Noel Biderman, założyciel i prezes serwisu AshleyMadison.com.

"Możliwe także, że gra Need for Speed: Most Wanted pozwala im przećwiczyć scenariusz szybkiej ucieczki przed rozwścieczoną małżonką, która mogłaby dowiedzieć się o zdradzie - zażartował Biderman.

Poniżej możecie obejrzeć listę pięciu gier najczęściej wybieranych przez panów, którzy lubują się w zdradzaniu swoich partnerek:

1. Need for Speed: Most Wanted,

2. Call of Duty: Black Ops II,

3. FIFA 13,

4. Forza Motorsport,

5. Resident Evil 6.

Jak zapewne zdążyliście już zauważyć w zestawieniu pojawiły się aż dwie gry wyścigowe. Czy według was to, co powiedział Noel Biderman może mieć realne odbicie w rzeczywistości?

Podsumowując wyniki ankiety warto także zwrócić uwagę, że 41,9% z 8696 badanych mężczyzn korzysta z konsoli Xbox 360. Z kolei 33,6% woli Wii, a tylko 24,5% preferuje PlayStation 3. Jeśli chodzi o konsolę Nintendo to chyba nikt nie ma wątpliwości, że tak duży współczynnik związany jest z tym, że gracze używają tego sprzętu, jako swoistą przynętę na niczego nieświadome dziewczyny. Zupełnie nie dziwi natomiast wynik związany z konsolą Sony - PS3 na sławę sprzętu dla zapalonych graczy, którzy nie mają czasu na to, by oszukiwać.

Najlepsze gry wideo 2012 roku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL