Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Microsoft zaprojektuje nowego Xboxa z Blizzardem?

Rob Pardo z Blizzarda potwierdził informacje o rozmowach pomiędzy jego firmą a Microsoftem na temat następcy Xboxa.

Games Developer Conference to doskonała okazja do podpatrzenia co szykuje konkurencja, wymiany doświadczeń ale i poważnych rozmów biznesowych. Dyskutują zarówno małe firmy, jak i duże koncerny, próbujące jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję na rynku.

Reklama

Gigant z Redmont potwierdził, że jest już projektowana nowa platforma, nie udostępnił jednak żadnych szczegółów na ten temat. Z kolei reprezentujący właściciela World of Warcraft Rob Pardo ujawnił dlaczego Blizzard nie angażował się do tej pory w produkcję na konsole. Powodem jest brak odpowiednich kontrolerów. Istniejące na rynku powodują, że przy konwersji gry traci ona na grywalności, przez co takie gatunki jak RTS nie odnoszą sukcesu na urządzeniach typu PS3 czy Xbox 360. Być może na tym właśnie polegają rozmowy pomiędzy Microsoftem i Blizzardem. Na stworzeniu kontrolera, który zaoferuje grającym odpowiedni komfort sterowania podczas zabawy strategią czasu rzeczywistego.

Jest nadzieja, że producent wróci do korzeni i przy projektowaniu nowej platformy pomyśli o graczach, którzy jej będą używali.

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje