Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Microsoft szuka testerów nowych nośników dla X360

Wkrótce rozpoczną się beta-testy nowego rodzaju płyt, na których za jakiś czas mają być tłoczone gry na Xboksa 360. Microsoft poszukuje osób, które chciałyby wziąć w nich udział.

Chęć udziału w beta-testach nowych nośników Xboksa 360 może wyrazić każdy i każdy ma szansę na zostanie ich uczestnikiem. O planach Microsoftu poinformował na swoim blogu Major Nelson.

Reklama

W chwili obecnej Xbox 360 korzysta ze standardowych, dwuwarstwowych płyt DVD o pojemności 8.5-8.7 gigabajta. Do niedawna była ona wystarczająca, jednak coraz częściej zdarza się, iż wydawcy muszą dystrybuować gry w wersji na konsolę Microsoftu na więcej niż jednym dysku albo - co gorsze - mocniej kompresować grafikę czy dźwięk, tak jak na przykład wyglądało to w przypadku Final Fantasy XIII.

Płyty Blu-ray, z których korzysta konkurencyjne Blu-ray, mają pojemność aż 50 gigabajtów, dzięki czemu takie Final Fantasy XIII w wersji na tę konsolę ma znacznie wyższej jakości dźwięk czy przerywniki. Microsoft planuje zapewne przynajmniej zbliżyć się do takiej pojemności, chociaż na razie nie wiadomo, na jaką odległość.

Osoby, które zgłoszą się i zostaną wybrane do udziału w beta testach, zostaną wynagrodzone. Otrzymają między innymi egzemplarz gry Halo: Reach. Nic wielkiego, ale zawsze coś.

Póki co Microsoft szuka beta-testerów tylko w Stanach Zjednoczonych, ale niewykluczone jest, iż w przyszłości nowe płyty będą mogli przetestować także mieszkańcy innych kontynentów. Poza tym, większe szanse na wzięcie udziału w programie mają posiadacze złotych abonamentów Xbox Live. "Srebrni" nie zostaną przekreśleni, ale priorytetem będą "złoci".

Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem: http://connect.microsoft.com/xboxliveupdate

Dowiedz się więcej na temat: 360 | xbox 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje