Reklama

Microsoft otworzy dwa nowe studia?

Według najnowszych doniesień, amerykański koncern zamierza otworzyć dwa zupełnie nowe zespoły. Co najmniej jeden z nich ma się zająć produkcją gier na Kinecta.

Skąd o tym wiemy? Można się tego domyślić na podstawie ogłoszeń o pracę, które umieścili HR-owcy z Microsoftu w sieci. Wynika z nich, że Microsoft zamierza rozpocząć działalność nawet dwóch nowych zespołów.

W ogłoszeniach czytamy o Kinekcie, w związku z czym można dojść do wniosku, że co najmniej jedno z nowych studiów zajmie się rozwijaniem tej platformy (albo wspieraniem tegoż rozwoju).

Wspomniane ogłoszenia można znaleźć tutaj - www.careers.microsoft.com/jobdetails.aspx?jid=65895 oraz tutaj - www.careers.microsoft.com/jobdetails.aspx?jid=71910.

Reklama

"Jesteśmy ludźmi, którzy stworzyli Kinecta i zmienili sposób, w jaki ludzie podejmują interakcję z technologią. Obecnie nasz oddział inkubacyjny jest gotowy, by zmienić świat jeszcze raz za pomocą inspirującej, rozrywkowej technologii" - czytamy w jednym z nich.

Wyniki oddziału odpowiedzialnego w Microsofcie za gry są bardzo zadowalające. Xbox 360 w czwartym kwartale ubiegłego roku sprzedał się w nakładzie 8,2 miliona egzemplarzy. Przychody firmy z tego tytułu były jeszcze większe niż w podobnym okresie 2010.

Jednak Microsoft ma jeszcze nad czym pracować. W ubiegłym roku na Xboksie 360 pojawiło się niewiele exclusive'ów (podczas gdy PlayStation 3 wzbogaciło się o kilka kolejnych, doskonałych tytułów), a Kinect nadal nie zdobył serc graczy. W tym roku sytuacja ma się zmienić.

Na chwilę obecną Xbox 360 nie może się poszczycić zapowiedziami zbyt wielu exclusive'ów. Jedyne wyłącznie "xboksowe" premiery zaplanowane na ten rok to Halo 4, Alan Wake's American Nightmare oraz Fable: The Journey.

Co więcej, poza Halo 4 nie są to wielkie przeboje. Alan Wake's American Nightmare to spin-off, który będzie sprzedawany tylko w formie cyfrowej, a Fable: The Journey to gra na Kinecta, po której nie wiadomo, czego się spodziewać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL