Microsoft na przekór "indykom"

Indie games to jeden z największych fenomenów ostatnich miesięcy. Popularność małych tytułów zaczęła zwiększać się, po umieszczeniu ich w dużych serwisach dystrybucji cyfrowej, m.in. Xbox Live. Co w świetle tego zrobił Microsoft? Przesunął gry niezależnych twórców do zakładki nieobjętej kategorią "Gry"...

Tym samym, po najnowszej aktualizacji dashboardu, indie games znajdziemy w zakładce Specialty Shops, w której znajdują się między innymi... przedmioty dla osobistych awatarów.

Taki stan rzeczy nie może podobać się samym twórcom, których produkcje nie będą się już wyświetlać podczas wyszukiwania gier w Xbox Live Marketplace. Zawartość Specialty Shops nie jest bowiem brana pod uwagę w wynikach wyszukiwania. Co ciekawe, opinie na ten temat wśród samych "indyków" są zróżnicowane.

"Chciałbym zasugerować, że to rozwiązanie jest zupełnie do bani. Chciałbym znać rozsądne uzasadnienie takiego zabiegu", powiedział na jednym z forów DeeJay, producent gier spod znaku Binary Tweed.

Reklama

"To uwłaczające. Nie jesteśmy w zakładce 'Tytuły od A do Z', nie jesteśmy też w kategorii 'Gry'", skomentował Matthew Doucette z dwuosobowego studia Xona Games.

Pojawiły się również (mniej liczne) głosy zaufania firmie i wiary w lepsze dni dla indie games. "Nie jestem przekonany, że to dla nas Game Over. Taki stan rzeczy może nawet sprawić, że będzie lepiej. Jakościowo dobre gry są bardzo promowane przez społeczność. Gry nastawione na szybki zarobek mogą odpaść, dzięki czemu zostaną tylko te porządne", mówi Fabian Viking z serwisu Gamefarm.

Trudno oceniać jakkolwiek decyzję Microsoftu, zmiana ta jest przecież dość świeża. Niemniej jednak dziwi jeśli nie ubój, to przynajmniej przycinanie skrzydeł kurom znoszącym tak apetyczne jaja. Nawet jeśli są indykami...

PS. To dobre miejsce, by spytać was o to, jak podoba się wam nowy dashboard? Pobrać go musieli wszyscy, którzy wczoraj lub dzisiaj uruchomili konsolę, więc pewnie macie już zdanie na jego temat.

CDA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy