Reklama

Mechner zadowolony z nowego Księcia Persji

O nowej grze z serii Prince of Persia można mieć odmienne przedpremierowe opinie, ale każdy z pewnością przyzna, że jest bardziej "baśniowa" od poprzedniej trylogii.

Takie podejście twórców zdecydowanie podoba się Jordanowi Mechnerowi, twórcy Księcia Persji. Jordan Mechner ujawnił, że jest zadowolony z kierunku, jaki wraz z zapowiedzią nowej odsłony obrała seria Prince of Persia.

Mechner to jej ojciec - twórca pierwszej i drugiej części (odpowiednio z 1989 i 1993 roku). Pracował również przy wersji 3D z 1999 roku i niekwestionowanym hicie poprzedniej generacji - Piaskach Czasu. Nie ma jednak wpływu na kształt gry, nad którą obecnie pracuje Ubisoft. Pochlebną opinię o nowym projekcie francuskiej firmy Mechner wyraził na amerykańskich targach ComicCon, które zakończyły się wczoraj.

Reklama

"Nie mogę się doczekać tej nowej gry. Bardzo się cieszę, że skręcili w zupełnie inną stronę. Dla mnie jest przepiękna. Ma ten romantyczny, artystyczny klimat, który jest bardziej w zgodzie z duchem serii. Bardzo ambitny, spektakularny i naprawdę wspaniały projekt. Podoba mi się" - powiedział. Wcześniejsze gry o Księciu Persji, przy których ten twórca nie pracował, spotykały się z jego krytyką - szczególnie Dusza Wojownika, która "nie jest w jego stylu".

Prince of Persia ma datę premiery ustaloną na końcówkę tego roku, a pojawi się w wersjach na PC, PS3, Xboksa 360 i DS-a.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje