Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Mass Effect 2

Rozpoczynając prace nad Mass Effect 2, firma BioWare wyznaczyła sobie jeden najważniejszy cel - stworzenie kontynuacji, która będzie lepsza od pierwszej części pod każdym względem.

Niedawno mieliśmy okazję sprawdzić, czy kanadyjski producent dotrzymał danego słowa, i musimy przyznać, że panowie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Mówiąc krótko, Mass Effect 2 oferuje bardziej zaawansowany system walki, rozbudowaną fabułę, piękniejszą oprawę wizualną oraz dużo lepiej rozwinięte konstrukcje misji. Krótko mówiąc, nowa propozycja BioWare to przepełniona akcją gra z gatunku RPG, której po prostu nie wolno pominąć, niezależnie od tego, czy przypadła nam do gustu pierwsza część, czy nie.

Reklama

W tym tytule każdy znajdzie coś dla siebie, zakładając oczywiście, że jesteście przygotowani na spędzenie 20-30 godzin z epickim arcydziełem. Gracze, którzy szukają szybkiej rozrywki na krótką chwilę, mogą od razu dać sobie spokój. Deweloperzy bardzo poważnie podeszli do tematu stworzenia prawdziwego sequela, dlatego od potencjalnych konsumentów oczekuje się podejścia do tej produkcji z podobnym zaangażowaniem. Jeśli zaliczacie się do grona graczy, którym podoba się wciągający i skomplikowany scenariusz, Mass Effect 2 pochłonie was bez reszty. Za każdym razem kiedy zapisywałem stan gry, gdzie do pliku przypisany był także czas spędzony z tytułem, byłem zdumiony, jak te godziny szybko mijają! A to dlatego, że fabuła, profile bohaterów oraz sama rozgrywka są tak dobre, że będziecie przechodzić z misji do misji, nie zwracając uwagi na to, co dzieje się dookoła was w rzeczywistym świecie.

Skoro już jesteśmy przy misjach, warto zatrzymać się przy nich na chwilę, bo ich konstrukcja jest fenomenalna! Koniec z marnotrawieniem czasu na bieganie w kółko po terenach ogromnej Cytadeli w poszukiwaniu misji i zleceń, bowiem teraz odnowiony statek Normandia odgrywał będzie rolę głównego centrum gry. Już nie trzeba przeszukiwać całej galaktyki w celu odnalezienia kolejnych wątków fabularnych, gdyż zarówno misje główne, jak i poboczne są przekazywane nam na bieżąco. Co jest dużym plusem, bo w tym czasie znajdujemy się na swoim statku i w spokoju możemy skupić się na przygotowaniach do zmierzenia się z kolejnym celem. Warto wspomnieć również, że niezależnie od typu wszystkie zadania sprawiają wrażenie, jakby miały ogromny wpływ na narrację. Ciężko doszukać się tu misji, które mogłyby być zbędne lub zupełnie nie na miejscu.

Najmocniejszą stroną Mass Effect 2 jest dojrzały i dający ogromną swobodę w podejmowaniu kluczowych decyzji scenariusz. Nie ma sensu zagłębiać się w szczegóły, by postarać się wytłumaczyć wątek fabularny - każdy z graczy powinien poznać go indywidualnie. Wystarczy wiedzieć, że Shepard żyje i czeka go kolejna, trudna zagadka do rozwiązania. Jednak i tym razem nie będzie podejmował się zadaniu sam, gdyż do pomocy posłuży mu doborowy zespół wykwalifikowanych person ściągniętych z zakątków całej galaktyki, którzy pomimo legitymowania się różnorodnym kodeksem moralnym, nie zawahają się ani chwili, by ruszyć za głównym bohaterem na pewną śmierć. Pomimo tego że fabuła od pierwszych chwil wciąga nas do wykreowanego przez panów z BioWare świata, to jak na drugi akt w trylogii nie do końca zadowala w takim stopniu, jakbyś od niej tego oczekiwali.

Zachowanie ciągłości pomiędzy kolejnymi częściami serii było jedną z najważniejszych cech, na jaką stawiali nie tylko miłośnicy gry, ale przede wszystkim sam producent. W konsekwencji czego, jeśli udało nam się ukończyć pierwszą odsłonę, możemy zdecydować się na zaimportowanie swojej postaci do nowej gry. Wygląd "zmartwychwstałego" Komandora Sheparda uległ małym zabiegom liftingowym, co w rzeczy samej nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Jednak im bardziej potężna nasza postać była w "jedynce", tym lepiej, bo możemy liczyć na lepszy start w "dwójce". Chodzi tu głównie o większą ilość gotówki, zasobów oraz więcej punktów umiejętności do rozdzielenia. Oczywiście nawet po zaimportowaniu danego stanu gry z poprzedniej części, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco pozmieniać w doświadczeniach naszego bohatera, choćby poprzez wybór innej klasy postaci: Żołnierza, Inżyniera, Adepta, Infiltratora, Strażnika czy Szturmowca.

Dowiedz się więcej na temat: umiejętności | galaktyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje