Reklama

Live Park: Pierwszy park rozrywki w 4D i z Kinectem

Stworzony początkowo do gier Kinect doczekał się wielu różnych zastosowań.

Teraz znaleziono dla niego kolejne, bardzo blisko związane z pierwotnym celem, czyli dostarczaniem rozrywki - w Korei Południowej powstał park rozrywki, gdzie "rewolucyjny" kontroler Microsoftu gra główne skrzypce.

Właściciele twierdzą, że jest to pierwszy prawdziwy park 4D. Otwarty w grudniu 2011 roku był budowany przez 2 lata i posiada teren o wielkości 10 tysięcy metrów kwadratowych co pozwala pomieścić jednocześnie 3 tysiące zwiedzających. Live Park - bo tak się nazywa - oparty został na Kinekcie i pozwala turystom stworzyć własnego avatara, którym sterując korzystając z oferowanych atrakcji.

Reklama

A tych trochę jest - od Ender Mirror (tworzenie avatara i robienie zdjęć poprzez uśmiechanie się do specjalnego lustra) przez Live360 (największa na świecie gra, pozwalająca obserwować akcje w 360 stopniach. Kierujemy naszą postacią, biegamy, strzelamy - dostępnych jest wiele zakończeń) po Syno Star Perfomance (zwiedzający występują na specjalnej scenie wraz ze swoimi avatarami, dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej).

Na razie otworzony jest tylko jeden park - w Korei Południowej. Planowane jest także uruchomienie podobnej atrakcji w USA. Nie wiadomo na razie, czy któreś państwo w Europie zdecyduje się na otworzenie Live Park. A nawet jeśli, to raczej nie będzie to Polska...

Klocki LEGO Minecraft już oficjalnie potwierdzone

Dowiedz się więcej na temat: Ride

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje