Legendarne Sega Rally tylko w odświeżonej wersji

Sega właśnie wyjawiła, że nie ma zamiaru wskrzesić marki Sega Rally i przygotować całkiem nowych wyścigów z tej serii. W najbliższym czasie możemy się jedynie spodziewać odświeżonego Sega Rally Online Arcade.

W tym tygodniu pojawi się Sega Rally Online Arcade na Xbox Live Arcade, ale czy możemy liczyć na coś więcej jak chociażby całkiem nową grę z tej serii? "Odpowiedź brzmi: nie" - przekazuje Mike Hayes, szef Sega West.

"Sega ciągle się zastanawia nad tym, którą markę powinniśmy wskrzesić. Zrobiliśmy bardzo dobrą robotę w przypadku Sega Rally już w 2007 roku i wyszło to w momencie, kiedy konsumenci oddalali się w ogóle od tego typu gier" - zdradza Mike Hayes w rozmowie z dziennikarzami portalu Eurogamer.

Ciekawe, jakie inne marki Sega ma zamiar odświeżyć w najbliższym czasie. Zapewne możemy liczyć na Sonica, ale czy coś więcej? "Ciągle przyglądamy się naszym IP i sprawdzamy, które można jeszcze odkryć na nowo. Duża część jest zależna od tego, co można zrobić na danej platformie. I oczywiście koszty produkcji" - kontynuuje Mike Hayes.

Reklama

Sega Rally Online Arcade to gra wyścigowa z typowo zręcznościowym modelem jazdy. Jest też zarazem odświeżoną wersją wydanej w 2007 roku Sega Rally. Najważniejszym trybem w nowej odsłonie będzie przede wszystkim multiplayer, dzięki któremu gracze staną do rywalizacji za pośrednictwem internetu. Do wyboru w rajdach ma być około 13 różnych samochodów (Subaru Impreza, Skoda Fabia, czy Mitsubishi Lancer Evo) i sporo ciekawie zaprojektowanych tras.

Gra będzie do pobrania poprzez PSN i XBLA w cenie około 800 MS Points w przypadku wersji na konsolę Xboks 360 i nieco ponad 30 zł w przypadku wersji na PSN. Nie jest to więc wygórowana cena jak na grę tego typu. Znając Segę, ich gra zaoferuje sporo dobrej zabawy.

"Sega Rally jest po prostu najświeższym doświadczeniem tego typu, które pojawiło się w ostatnich latach i daje więcej satysfakcji w ciągu pięciu minut niż niektóre gry w pięć godzin grania" - podsumowuje jedną z ostatnich gier z tej serii Kristan Reed z portalu Eurogamer.net.

Premiera gry już za dwa dni, czyli 18 maja.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy