Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Kupienie Midway przez Warnera było dobrą decyzją

Zdaje się, że Warner Bros. Interactive Entertainment osiągnęło swój cel. Na całym świecie rozeszło się prawie 3 miliony popularnej bijatyki Mortal Kombat. Czy to może zapowiadać kolejną część?

Restart serii Mortal Kombat można uznać za niezwykle udany. Gra miała swoją premierę w kwietniu tego roku na PS3 i Xboksa 360 i osiągnęła spory sukces sprzedażowy. Tak przynajmniej wynika z ostatniego ogłoszenia od wydawcy, czyli Warner Bros. Interactive Entertainment. Martin Trembley, szef wymienionej firmy, twierdzi, że na całym świecie sprzedano prawie 3 miliony egzemplarzy nowego Mortal Kombat.

Reklama

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu Mortal Kombat" - podkreśla Martin Trembley w wywiadzie dla portalu MCV. "Wraz z premierą gry zaczynamy czerpać korzyści z kupienia aktywów studia Midway. Jednak nasza transakcja będzie wykorzystywać jeszcze więcej pomysłów" - zdradza.

Przypomnijmy, że chylące się ku upadkowi studio Midway, zostało kupione przez Warner Bros. Interactive Entertainment w 2009 roku. Wtedy Warner zapłacił za nie 49 milionów dolarów. Transakcja z pewnością się opłacała.

Być może więc, skoro Mortal Kombat sprzedaje się bardzo dobrze, gracze ujrzą niebawem kontynuację tej znakomitej bijatyki. Z reguły kiedy projekt jest rentowny, to pojawia się jego kolejna odsłona.

Tylko Portal 2 lepszy od Mortal Kombat

W kwietniu tego roku, kiedy to właśnie pojawił się Mortal Kombat, tylko jedna gra okazała się nieco lepsza jeśli chodzi o ilość sprzedanych egzemplarzy. Mowa tutaj o Portal 2. Jednak mimo tego, Mortal Kombat zebrało świetne oceny od recenzentów. Portal Metacritic pokazuje, że w tej chwili średnia ocen wymienionej gry to 84% w przypadku wersji na PS3 i 86% na Xboksa 360. To, że gra jest naprawdę dobra, potwierdza także nasz recenzent.

"Super, po prostu super. Mortal Kombat z 2011 roku to dokładnie to, na co liczyłem i czekałem przez te wszystkie lata, w których żadnych nowych Mortali nie było, albo były, ale kiepskie. Ten nowy jest wyśmienity. Nie mogłem się od niego oderwać przez kilkadziesiąt godzin i pewnie spędzę przy nim jeszcze co najmniej drugie tyle. Nie masz się co zastanawiać - kupuj! To będą doskonale zainwestowane pieniądze, zaufaj mi" - czytamy w recenzji Mortal Kombat.

Przeczytaj całą recenzję Mortal Kombat i dowiedz się, jaką ocenę otrzymała od nas gra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama