Kinect Sports powraca w drugim sezonie

Podczas E3 Microsoft pokazał jak wygląda rozgrywka w Kinect Sports Season 2. Przyglądnijmy się bliżej poszczególnym trybom gry.

W nowej edycji do dyspozycji będzie 6 dyscyplin sportowych i sterowanie głosem.

Football amerykański

Można powiedzieć, że jest to pakiet trochę dla graczy zza oceanu, bowiem dostaniemy między innymi football amerykański. Na prezentacji dwóch graczy jednocześnie uczestniczyło w zmaganiach. Od razu można było też zauważyć, że w całej grze wykorzystuje się komendy głosowe.

W przypadku footballu można na przykład wybierać w ten sposób odpowiednie strategie rozegrania danej akcji. Obaj panowie, którzy przedstawiali grę, sporo też krzyczeli. Taki urok wymienionego sportu, ale czy w samej rozgrywki będzie to wymagane? Oby nie.

Reklama

Golf

Drugą dyscypliną, którą zaprezentowano podczas E3 w ramach Kinect Sports Season 2 był golf. Wygląda on dość ciekawie, a komendy głosowe w tym przypadku służą do chociażby wybierania rodzaju kija.

Od razu też widać, że grafika została znacznie poprawiona i ma więcej szczegółów niż w przypadku pierwszej części Kinect Sports.

Baseball

Kolejnym rodzajem sportu w Season 2 jest baseball, czyli druga typowo amerykańska dyscyplina.

Niestety w tym przypadku nie zaprezentowano jak wygląda wykorzystanie mikrofonu i komend głosowych podczas rozgrywki.

Jazda na nartach

Czwarta dyscyplina to jazda na nartach. Tutaj pewnie mechanika rozgrywki będzie bardzo podobna jak w Motion Sports od Ubisoftu, które zostało wydane mniej więcej wraz z premierą Kinecta na świecie.

Dla przypomnienia w ramach tej produkcji dostępne są football amerykański, piłka nożna, ale tylko rzuty karne, boks i właśnie jazda na nartach.

Tenis

Kinect Sports Season 2 zaoferuje także wcielenie się w tenisistę. Ciekawe, czy ta dyscyplina podobnie jak tenis stołowy w pierwszej części gry, okaże się najbardziej dopracowaną i precyzyjną zabawą.

Dart

Na koniec typowo imprezowy akcent, czyli Dart. Na screenach wygląda to dość fajnie i pewnie całość przypominać będzie nieco kręgle z Kinect Sports, gdzie każdy po kolei podchodził do telewizora. Miejmy nadzieję, że będzie też możliwość tworzenia kilku drużyn.

Niestety Microsoft póki co nie ujawnił daty premiery Kinect Sports Season 2. Poniżej prezentujemy także zwiastuny nadchodzącej gry.

A jeśli nie macie jeszcze pierwszej części to przypomina że w jej ramach znajdują się piłka nożna, tenis stołowy, kręgle, siatkówka plażowa oraz między innymi rzuty dyskiem, oszczepem i bieg przez plotki.

Przeczytaj także nasze wrażenia z pierwszej odsłony gry Kinect Sports

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy