Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Kinect najszybciej sprzedajacym się urządzeniem

W trakcie targów elektroniki użytkowej CES Microsoft pochwalił się, że Kinect w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od premiery został dostarczony do sklepów w liczbie 8 milionów egzemplarzy.

Kinect odniósł więc ogromny sukces, i - jak zwracają uwagę redaktorzy serwisu VGChartz - to najszybciej sprzedające się urządzenie związane z grami wszech czasów.

Reklama

Redakcja portalu twierdzi jednak, że trudno podjąć decyzję, czy kontroler Microsoftu jest rzecywiście "nowym systemem", czy też może należy on do akcesoriów, gdyż sprzęt posiada cechy obu rodzajów hardware'u. Za zakwalifikowaniem Kinecta jako "konsoli" przemawia fakt, że dysponuje on specjalnie dedykowanymi grami, które są kompatybilne jedynie z kontrolerem. Z drugiej strony, aby cieszyć się urządzeniem, trzeba posiadać Xboksa 360. To jednak akademickie rozważanie, bo tak czy owak Kinect sprzedaje się doskonale.

Jak wynika z listy opublikowanej przez VGChartz, Kinect jest najszybciej sprzedającym się urządzeniem growym (w oryginale "videogame hardware"), wyprzedzając pod względem szybkości sprzedaży (w ciągu pierwszych dwóch miesięcy) GBA, NDS-a i Wii. Analitycy serwisu twierdzą ponadto, że według ich szacunków kontroler znalazł 7,17 milionów nabywców, czyli sprzedało się już niemal 90% egzemplarzy dostarczonych do sklepów.

Najszybciej sprzedające się urządzenia growe (w okresie dwówch miesiący od premiery):

1. Kinect - 7,17 milionów

2. GameBoy Advande - 4,16 milionów

3. NDS - 3,89 milionów

4. Wii - 3,70 milionów

5. PlayStation 2 - 3,68 milionów

6. PSP - 3,27 milionów

7. Xbox - 2,40 milionów

8. PlayStation 3 - 2,23 milionów

9. GameCube - 2,16 milionów

10. Nintendo 64 - 2,13 milionów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje