Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Kinect na PC?

Debiutujący w tym tygodniu Kinect to urządzenie, które teoretycznie powinno współpracować tylko z Xboksem 360. No właśnie: tylko teoretycznie. Okazuje się bowiem, że kontroler może z powodzeniem działać także z PC!

Tuż po amerykańskiej premierze Kinecta firma Adafruit Industries zajmująca się dostarczaniem części elektronicznych i zestawów do samodzielnego złożenia, pracujących pod kontrolą otwartych sterowników, ogłosiła nietypowy konkurs. Jego celem było stworzenie sterownika, który umożliwiłby uruchomienie Kinecta pod dowolnym systemem operacyjnym. Pierwsza osoba (lub ekipa), która uporałaby się z tym zadaniem miała otrzymać dwa tysiące dolarów.

Reklama

Na rezultaty nie trzeba było długo czekać - w trzy dni po amerykańskim debiucie kontrolera pojawił się program umożliwiający współpracę Kinecta z komputerem wyposażonym w system Windows w postaci biblioteki libkinect.

Sam sterownik na razie nie pozwala na wiele - umożliwia przechwytywanie obrazu z obu kamer kontrolera (standardowej i tej na podczerwień), a także sterowanie nachyleniem urządzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje