Reklama

Halo 4: Szczegóły trybu multiplayer

Odliczanie do 6 listopada tego roku - oczekiwanej przez miliony graczy na całym świecie premiery Halo 4 - już się rozpoczęło. Microsoft ogłosił właśnie kolejne szczegóły na temat tegorocznego przeboju na Xboksa 360.

Halo 4 zwiastuje powrót legendarnego bohatera serii - Master Chiefa, okrzykniętego jedną z najpopularniejszych postaci w historii gier. Fabuła gry rozpoczyna się niemal pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Halo 3.

Master Chief wyruszy na spotkanie ze swoim przeznaczeniem, aby stawić czoła pradawnemu złu, zagrażającemu kontynuacji całego wszechświata. Rozwinięciem scenariusza Halo 4 będzie zupełnie nowy tryb gry wieloosobowej o nazwie Halo Infinity Multiplayer, który bazując na wieloletnim doświadczeniu z rozgrywek w Halo, jednocześnie wprowadzi ciekawe rozwiązania oraz tryby walki dla wielu graczy.

Reklama

Tryb Halo Infinity Multiplayer

Odprawy przez rozgrywkami wieloosobowymi w Halo 4 odbywać się będą na pokładzie UNSC Infinity - największego statku galaktycznego we flocie UNSC, będącego jednocześnie centrum dowodzenia bojowego Spartan. Tutaj będziemy mogli tworzyć swojego doskonałego wojownika Spartan-IV i stąd będziemy też nadzorować postępy we wszystkich trybach kooperacji i potyczki.

W otoczeniu przestrzeni, dźwięków i załogi największego pojazdu UNSC, doświadczenia z gry mogą nabrać zupełnie nowego wymiaru, gdzie każda decyzja wpłynie na zdobycze, wygląd, uzbrojenie oraz rolę postaci na polu bitwy. Halo Infinity Multiplayer składać się będzie z dwóch elementów - Spartan Ops i War Game.

- Spartan Ops to tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Zadaniem graczy będzie eksploracja Requiem, wykonywanie misji oraz odkrywanie sekretów świata Forerunnerów. Przechodząc kolejne zadania, poznamy historię statku UNSC Infinity i nowej drużyny Spartan - Majestic Squad - która związana będzie z wydarzeniami znanymi z podstawki. Misje Spartan Ops będą dostępne za darmo z poziomu Halo 4, rozszerzając rozgrywkę o zupełnie nową kampanię.

- War Games to zestaw rozmaitych wariantów rozgrywki wieloosobowej, które odbywać się będa na pokładzie statku UNSC Infinity. Nowa odsłona gry ma wprowadzić odświeżone tryby gry oraz strategie, przydatne podczas planowania ataku i rozwijania kariery Spartan-IV. Szczegóły dotyczące trybu War Games wkrótce.

Co ciekawe Halo 4 zostało wyposażone w nowe tryby gry wieloosobowej, broń, pojazdy, zbroje oraz schematy wyposażenia i system rozwoju postaci gracza czy system modyfikacji obronnych, wprowadzające możliwości dowolnego dostosowania postaci, po raz pierwszy w historii Halo. Opcje te można wykorzystywać zarówno w trybie Spartan Ops, jak i w wybranych trybach War Games.

System rozwoju postaci w Halo 4 ma być czymś więcej, niż czystymi zmianami kosmetycznymi, zachęcającymi graczy do tworzenia unikalnych postaci Spartan, zarówno pod względem wyglądu jak i grywalności. Gracze będą mogli w oparciu o ich styl walki zdobywać dodatkowe umiejętności bojowe, zwane "Specjalizacjami", od umiejętności kamuflażu, po szarże.

Poza tym - co tydzień, w usłudze Xbox LIVE ukazywać się będą kolejne filmy, opowiadające historię UNSC Infinity po wydarzeniach przedstawionych w Halo 4. Filmy te będą skupiać się na postaciach przywódców statku, jego załodze oraz nowej drużynie Spartan - Majestic Squad. Serial będzie uzupełnieniem historii ukazanych w misjach Spartan Ops.

Edycja Limitowana Halo 4

Microsoft ujawnił także skład edycji limitowanej Halo 4, którą można będzie kupić również w naszym kraju. W jej skład wejdzie:

- Dostęp do pakietu map War Games - w Edycji Limitowanej gracze otrzymają dostęp do dziewięciu map, zebranych w trzech pakietach dodatkowych, dostępnych po premierze gry w usłudze Xbox LIVE (szczegółowy plan dostępności pakietów zostanie ogłoszony w późniejszym terminie);

- Specjalizacje - wcześniejszy dostęp do sześciu Specjalizacji, dostępnych wraz z premierą gry w usłudze Xbox LIVE, pozwalających na uzyskanie wyższej rangi rozwoju postaci. Dodatkowo, Specjalizacje pozwolą na odblokowanie nowych opcji dostosowania cech bohaterów;

- Edycja Limitowana będzie również zawierać pakiet UNSC Infinity Briefing Packet, zawierający schematy rozwoju wyposażenia, plany statku oraz manifest najlepszych żołnierzy ludzkości - Spartan-IV;

- Dodatkową zawartość w ramach usługi Xbox LIVE: Unikatową zbroję Spartan-IV do gry, unikatową skórkę na karabin szturmowy do gry, unikatowy emblemat do gry, dodatki dla awatara Xbox LIVE, strój dla awatara Xbox LIVE;

- Specjalne Wydanie filmu "Halo 4: Forward Unto Dawn" - rozszerzone, 90-minutowe wydanie serialu cyfrowego osadzonego w uniwersum "Halo", opowiadającego o wydarzeniach sprzed "Halo 4",

- Ekskluzywną zawartość wideo: Materiały dodatkowe o postaciach i historiach z "Halo 4: Forward Unto Dawn", materiał specjalny: Bringing Gaming into Reality, Materiał o procesie powstawania "Halo 4: Forward Unto Dawn".

A poniżej znajdziecie film prezentujący ujawnioną wczoraj okładkę gry:

(informacja prasowa)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy