Reklama

Gry z Xboksa 360 na PC? To możliwe!

Microsoft już jakiś czas temu ujawnił, że planuje połączyć wszystkie swoje platformy - Xboksa 360, Windowsa 8 i Windows Phone 7 - za pomocą Xbox Live.

Według najnowszych plotek, które pojawiły się w sieci, w przyszłym roku firma w jej ramach ma uruchomić usługę streamingu gier, co pozwolić grać w gry z X360 na PC i smartfonach.

Redakcja serwisu Electronic Theatre donosi, że w 2012 roku Microsoft uruchomi konkurencyjną względem PC-towego OnLive usługę streamingu gier. Miałaby być ona częścią Xbox Live i elementem zapowiedzianego już wdrożenia sieci na wszystkich platformach giganta z Redmond - nie tylko na Xboksie 360, ale także na Windowsie 8 i Windows Phone 7.

Reklama

Pozwoliłoby to na uruchamianie gier z konsoli także na PC-tach, smartfonach czy tabletach. Wystarczyłoby zapłacić za daną produkcję raz i moglibyśmy grać w nią na dowolnym urządzeniu zintegrowanym z Xbox Live.

Podobne rozwiązanie Microsoft zastosował już w przypadku niektórych gier dostępnych w usłudze, które działają także na telefonach z Windowsem Phone 7 (m.in. Full House Poker). Gears of War 3 na PC? Jeśli powyższe plotki się sprawdzą, jest to całkiem możliwe.

Dowiedz sie, kiedy na rynku pojawi się najbardziej oczekiwana gra na iPhone'a - Infinity Blade II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy