Reklama

Gears of War to także książki i komiksy

Do premiery Gears of War 3 pozostało jeszcze niespełna cztery dni. To będzie koniec trylogii, ale nie musi oznaczać jednocześnie pożegnania z uniwersum. Przedstawiamy w związku z tym kilka książek i komiksów, które dla fana serii są wręcz obowiązkowym zakupem.

Przede wszystkim chcąc bardziej wgłębić się w historię opowiedzianą w Gears of War, warto zaznajomić się z Gears of War: Pola Aspho, pierwszą książką wydaną w języku polskim, która traktuje o przygodach Marcusa Fenixa. Akcja osadzona została podczas tytułowej bitwy na Polach Aspho, gdzie poznajemy głównych bohaterów samej gry - jak właśnie wspomnianego Marcusa, Dominica Santiago czy Augustusa Cole'a. Wydarzenia, o których można przeczytać, rozgrywają się 7 dni po rozpoczęciu tych z pierwszej części gry. Jeśli więc ktoś nie chce sobie zepsuć zabawy przed nadchodzącą trzecią odsłoną Gears of War, to bez obaw. Po przeczytaniu Pól Aspho z pewnością tak się nie stanie (chyba, że ktoś nie grał w żadną z poprzednich części). Książkę można nabyć w każdym Empiku czy nawet mniejszym saloniku prasowym jak inMedio. Ceny zaczynają się od około 35 zł.

Reklama

Kontynuacją książki Gears of War: Pola Aspho jest z kolei Jacinto's Remnant. Powieść ta ukazała się już w 2009 roku na rynku zagranicznym (u nas dostępna jest na zamówienie w sieciach Empik), ale dopiero w przyszłym roku doczeka się spolszczenia. Historia, w którą można się wgłębić za jej pośrednictwem, opowiada z kolei wydarzenia z drugiej części gry, czyli zaraz potem jak Szarańcze znowu atakują planetę Sera, a COG zostaje zmuszony do zniszczenia ostatniego bastionu ludzkości, czyli Jacinto.

Z kolei rok temu za granicą ukazała się trzecia książka o uniwersum Gears of War, czyli Anvil Gate. Przedstawia ona wydarzenia, które mają miejsce pomiędzy drugą, a trzecią częścią gry. Nie jest więc wskazane zapoznać się z nią przed zagraniem w Gears of War 3. Póki co również dostępna tylko po angielsku, ale według wydawcy już w przyszłym roku będzie także po polsku. Wtedy więc będzie to pewnie dobry moment, aby się z nią zapoznać.

Co ciekawe mimo tego, że gra Gears of War została zaplanowana jako trylogia, to książek jest już nieco więcej niż trzy, bowiem 2 sierpnia tego roku wydana została powieść o podtytule Coalition's End. Kontynuuje ona wątek z Anvil Gate i dodatkowo poszerza pewne wydarzenia z trzeciej części gry. W tej chwili nie ma jednak planów wydania tej książki w Polsce.

Na koniec warto też nadmienić, że w przyszłym roku ukaże się piąta książka traktująca o uniwersum Gears of War. Wiemy już nieco na jej temat, ale nie będziemy zdradzać, bowiem wyraźnie rozpoczyna się ona w momencie zakończenia trzeciej części gry. Jej podtytuł to The Slab.

Komiksy

Seria Gears of War to nie tylko książki. Na świecie zostało bowiem wydanych 11 komiksów traktujących o przygodach Marcusa Fenixa i jego przyjaciół. Niektóre, jak na przykład The Quickening, w całości poświęcone jednemu bohaterowi - Tai Kaliso. Niestety, żaden z komiksów nie jest tej chwili wydany w języku polskim, ale niektóre z nich można kupić w wersji angielskiej, zamawiając w salonie prasowym czy na stronie dużych serwisów z książkami i multimediami. Na pocieszenie można jedynie dodać, że komiksy są akurat w tym przypadku nieco tańsze od książek, bo można je kupić już za około 15 zł. Dla fanów Gears of War to nie powinna być zbyt wygórowana kwota.

Przeczytaj także recenzję trzeciej odsłony kultowej serii Gears of War

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje