Reklama

Gears of War 3 w stereoskopowym 3D

Epic Games postanowiło iść z duchem czasu i wyposażyć nadchodzące Gears of War 3 w stereoskopowe 3D. Nie będzie to jednak ta sama jakość, którą mogą się poszczycić gry z PlayStation 3.

"Zapytaliśmy, czy możemy to zrobić?" - rozpoczyna swoją wypowiedź Rod Fergusson, producent trzeciej części Gears of War. "To jest po prostu coś, co chcemy mieć, ale jednocześnie musi to być zrobione na dobrym poziomie" - dodaje. "Kiedy popatrzymy na pierwszą część Gears of War, była to gra używana przez wielu jako demonstracyjna wersja HD" - komentuje.

Reklama

Mimo zapewnień producenta, zdaje się że stereoskopowe 3D w Gears of War 3 to po prostu nic innego jak dodatkowy "bajer". Samo Epic Games niezbyt entuzjastycznie podchodzi to tej technologii. "To ciągle raczkująca technologia i niszowa funkcja. Ale to też coś, co możemy wspierać i dlatego pomyśleliśmy sobie, dlaczego nie?" - twierdzi Rod Fergusson.

Przypomnijmy, że Gears of War 3 to nie jedyna gra na Xboksa 360, która wykorzystuje stereoskopowe 3D. Wcześniej można było spróbować efektu głębi w grach na konsoli Microsoftu za pomocą Crysis 2 oraz Call of Duty: Black Ops.

Jednak ze względu na pewne ograniczenia Xboksa 360 nie jest to ten sam poziom 3D jak w przypadku PlayStation 3. Konsola Sony wykorzystuje bowiem HDMI 1.4, gdzie widok stereoskopowego 3D tworzy się za pomocą dwóch ekranów w rozdzielczości 720p. W przypadku Gears of War 3 będzie on renderowany, co oznaczać może nieznacznie spadki animacji i niższą rozdzielczość.

"W niektórych miejscach zobaczymy lekkie cięcia. Jednak różnica nie będzie bardzo duża" - przekazuje Rod Fergusson i tłumaczy dalej. "To jest coś, co wdrożyliśmy późno do naszego projektu. Zatem o Gears of War 3 nie można mówić, że jest to gra robiona od podstaw z myślą o stereoskopowym 3D. Traktujemy to po prostu jako funkcję, która generalnie działa".

Z kolei jeszcze kilka miesięcy temu sam Rod Fergusson zdradził, że kolejne wersje producenckiego egzemplarza konsoli Microsoftu mają już mieć oprogramowanie pozwalające na tworzenie gier w stereoskopowym 3D tej samej jakości co w PS3. Jak więc widać, do tej pory nie zostało to wdrożone.

Premiera Gears of War 3 już 20 września na Xboksa 360. Przy okazji poniżej przedstawiamy także trzy najnowsze filmiki z rozgrywki w trybie Kampanii opublikowane przez portal GameTrailers. Warto zobaczyć!

Przeczytaj naszą zapowiedź gry Gears of War 3

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | playstation 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje