Forza Horizon: Pierwsze informacje o nowej odsłonie

W najnowszym wydaniu niemieckiego magazynu GamePro pojawiły się pierwsze informacje o Forza Horizon - nowej odsłonie znanej z Xboksa 360 serii gier wyścigowych, która będzie znacząco różnić się od swoich poprzedniczek.

Zamiast po zamkniętych trasach przyjdzie ścigać nam się także po bezdrożach, na dodatek w otwartym świecie. W Forzie Horizon ma znaleźć się system fizyczny znany z "czwórki", ale przystosowany do jazdy po bezdrożach. W grze pojawi się w sumie 65 rodzajów nawierzchni - od błota i żwiru po trawę i asfalt.

Nie będziemy jednak ścigać się po zamkniętych torach. W produkcji dostępny będzie otwarty świat (umiejscowiony w Kolorado) z dynamicznym systemem dnia i nocy. Dodatkowo pojawią się stacje benzynowe (czyżbyśmy musieli dbać o stan paliwa?), miejscówki do zmiany barw oraz salony samochodowe.

Reklama

Jako jeden z przykładów wyścigów podano "rywalizację z samolotem", można więc spodziewać się tego, że w grze pojawią się próby inspirowane programem Top Gear.

Forza Horizon ma ukazać się 23 października tylko na Xboksie 360. Więcej - zapewne na dzisiejszej konferencji Microsoftu.

CDA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy