Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

FIFA 08

Seria gier FIFA sygnowana logiem EA Sports ostatnimi czasy nie miała okazji zbyt częstego przebywania na samym szczycie gier sportowych o tematyce futbolowej, a wszystko to przez uznaną przez graczy na całym świecie za najlepszy...

...symulator piłki nożnej grę Pro Evolution Soccer, która rok w rok przyćmiewa nieco blask produktu EA. Jednakże EA Sports, nie tracąc ani trochę ducha walki, ponownie podejmuje rękawicę i staje do boju z serią Pro Evolution Soccer o tytuł najlepszego symulatora piłki nożnej i trzeba przyznać, że wraz z tegoroczną odsłoną ma coraz większe szanse na dorównanie niepokonanej dotąd serii Konami. Zważywszy na fakt, iż z odsłony na odsłonę seria ta bogaci się o całkiem nowe opcje, których próżno szukać w innych grach. Tak jest też tym razem, FIFA 08 oferuje całe mnóstwo nowych licencjonowanych drużyn oraz możliwości, tworząc tym samym pierwszą pełnoprawną część tej serii na konsolach nowej generacji.

Reklama

Pierwszą zmianą, jaką wszyscy fani FIFY od razu odnotują, to dodanie do bogatej już listy kolejnej pokaźnej liczby nowych drużyn. W porównaniu do odsłony z poprzedniego roku wzrosła ona prawie pięciokrotnie, dając tym samym wynik ok. 300 licencjonowanych drużyn piłkarskich, pochodzących w sumie z 30 lig z całego świata. Dzięki tak potężnej dawce licencji dostajemy możliwość rozegrania turniejów w prawdziwych ligach, jak i tworzenia swoich własnych konkurencji nie tylko poprzez wybór drużyn, które chcemy, aby brały udział w zawodach, ale także ustanowienie specjalnych zasad, które mają obowiązywać podczas trwania całej konkurencji.

Idąc dalej, zaznaczyć należy, iż fizyka piłki została istotnie ulepszona, przez co to teraz sukces poprawnego strzału zależny jest od różnych czynników, począwszy od zachowania obrońców i pozycji na boisku, po opór wiatru. W zależności od tego, jak podchodzimy do całej sprawy, możliwe są do wykonania różnego rodzaju strzały. Całej pikanterii dodaje także bardzo rozbudowany system trików, pozwalający na unikanie przeciwników poprzez odpowiednie poruszanie prawą gałką analogową.

Kolejną ciekawą innowacją jest tryb Be-A-Pro, który stanowi niezłą propozycję dla wszystkich żądnych wrażeń i chęci doszkalania swoich umiejętności jednocześnie. W trybie tym wybieramy jednego piłkarza z danej drużyny i przez cały mecz kierujemy, tylko i wyłącznie jego poczynaniami. Najważniejszym punktem tej opcji nie jest proste parcie naprzód do przeciwnej bramki, lecz zaaranżowanie właściwej pracy zespołowej. W rzeczywistości bowiem podczas trwania meczu jesteśmy ciągle oceniani za swoje ruchy oraz ich odniesienie do wybranej pozycji na boisku. Dla przykładu, jeśli gramy jako obrońca, który zamiast stać na obronie, stara się strzelać gole, to tracimy punkty, ale jeśli kogoś dobrze zablokujemy, to system nagrodzi nas plusowymi punktami. Odwracając sytuację, jeśli wybierzemy napastnika, to punkty naliczane będą za oddawanie celnych strzałów na bramkę oraz omijanie obrońców. Co ciekawe, przy próbie przechytrzenia przeciwnika poprzez wykonanie serii trików, gra natychmiastowo przechodzi w tryb "combat", a kamera zmienia widok na obraz ukazujący całą sytuację znad ramion naszego piłkarza. Ten tryb jest idealną drogą nie tylko do podnoszenia swoich już opanowanych umiejętności, ale także wyrównania poziomu tych, które sprawiają nam najwięcej problemów podczas ligowych rozgrywek.

Dowiedz się więcej na temat: umiejętności | Electronic Arts | FIFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje