Reklama

FF XIII na X360 oczami Microsoftu

Niektórzy wciąż jeszcze nie mogą otrząsnąć się po ogłoszeniu przez Square Enix prac nad grą Final Fantasy XIII w wersji na Xboksa 360.

O swoich odczuciach związanych z taką decyzją mówił przedstawiciel Microsoftu, Albert Pennello.

Tuż po ogłoszeniu prac nad Final Fantasy XIII w wersji na Xboksa 360 Jack Tretton z Sony nie krył rozczarowania takim obrotem sprawy zaznaczając jednocześnie, że nie jest to dla niego zaskoczenie. Na wysuwane zrozpaczonym głosem pytania fanbojów Sony: "dlaczego?!", odpowiedział Albert Pennello, menedżer ds. światowego marketingu w Microsofcie. "Myślę, że najbardziej oczywistym powodem podjęcia przez nich właśnie takiej decyzji jest dostrzeżenie sukcesu naszej konsoli" - mówił o motywach kierujących władzami firmy Square Enix Pennello. "Square robiło dla nas gry już wcześniej, więc myślę, że jest pewien punkt, w którym firma po prostu musi spojrzeć na Xboksa 360 i bazę jego odbiorców. Następnie podejmują decyzję, która jest po prostu najlepsza z ich punktu widzenia".

Reklama

"Łatwo jest dojść do wniosku, że coś rozgrywa się w kuluarach, jednak w mojej opinii znacznie bardziej oczywistą odpowiedzią jest nasza dobra dyspozycja. Twórcy gier chcą by ich produkcje były tam, gdzie jest najwięcej zainteresowanych ludzi, a w tym momencie takim miejscem jest Xbox 360".

Czyżby?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje