Reklama

Fable: Trwają prace nad nową odsłoną serii?

W serwisie LinkedIn pojawiła się nowa oferta pracy, w której Microsoft poszukuje ludzi do "uznanego, brytyjskiego studia", którzy mieliby pracować nad grą "w stylu MMO" łączącą w jedno tryb dla pojedynczego gracza i multi.

Dodatkowo produkcja miałaby ukazać się na nowym Xboksie. Najprawdopodobniej za projekt odpowiedzialne jest Lionhead.

Co prawda, oferta już została usunięta z portalu LinkedIn, ale w sieci nic przecież nie ginie. Microsoft poszukuje ludzi na kilka stanowisk w "renomowanym brytyjskim studiu", którzy mieliby pracować nad RPG-iem przypominającym MMO i należącym do zupełnie nowej serii.

Biorąc pod uwagę, że specjalistami od tego gatunku u giganta z Redmond jest studio Lionhead, które niedawno poszukiwało osób od trybów sieciowych, najprawdopodobniej to właśnie twórcy Fable są odpowiedzialni za projekt.

Reklama

"Miej szansę pracować nad tytułem w stylu MMO na konsole następnej generacji. Grą AAA z wielkim budżetem! Zadaniem nowych osób będzie pomoc w rozwoju nowej, ważnej serii, która ma trafić na platformy następnej generacji. Będzie to RPG z nowym, radykalnym spojrzeniem na to, w jaki sposób rozgrywka w kooperacji i w multiplayerze pasuje do oferowanych doświadczeń, mieszając zabawę w sieci i tryb dla pojedynczego gracza w jedno" - czytamy w ogłoszeniu.

Do tego ma pojawić się złożony system rozwoju postaci, nieliniowość kampanii dla pojedynczego gracza oraz podobny do MMO i wpływający na ogólną rozgrywkę multiplayer. Nie zabraknie też trybu kooperacji, w którym - jak wynika z wymagań postawionych kandydatowi na jedno ze stanowisk - ma wziąć udział maksymalnie czterech graczy.

Oczywiście nie wiadomo, czy za projekt rzeczywiście odpowiedzialny jest Lionhead. Zdaje się to potwierdzać jednak oficjalne ogłoszenie studia w tej sprawie wystosowane na łamach Eurogamera.

"Lionhead istnieje po to, by robić świetne gry. Regularnie zatrudniamy świetnych ludzi, by nam w tym pomogli. Na chwilę obecną nie mamy dla was większej ilości informacji" - czytamy w ogłoszeniu firmy.

Unreal Engine 4: To będzie przyszłość grania?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy