Fable III również na PC?

Po co Microsoftowi port kodu Fable III z Xboksa 360 na PC? Najbardziej logiczna odpowiedź, to: żeby wydać nowe dzieło Lionheadu na blaszakach.

Gigant z Redmond sprawy nie komentuje.

Istnieją poszlaki, wskazujące na plany produkcji pecetowej wersji Fable III! Microsoft poszukuje programistów, będących w stanie przepisać kod gry z Xboksa 360 na PC. Czy chodzi właśnie o nową pozycję Lionheadu? Prawdopodobnie. Obecnie w ogłoszeniu o pracę mowa jest co prawda o "niezapowiedzianym projekcie", ale wcześniej w miejscu tych słów widniał właśnie Fable III.

Co ciekawe, stworzenie portu gry na PC nie byłoby jedynym zadaniem programisty. Drugim jest zapewnienie możliwości wspólnej rozgrywki właścicielom komputerów osobistych i Xboksa 360. Ogłoszenie, już o zmienionej treści znajduje się również na łamach oficjalnej strony Lionheadu.

Reklama

Microsoft nie potwierdził niestety powyższych przypuszczeń. "W tej chwili nie mamy nic do ogłoszenia" - brzmi odpowiedź przedstawiciela firmy na pytanie, czy Fable III pojawi się na pecetach. Na razie gra została zapowiedziana jedynie w wersji na Xboksa 360. Premiera wyznaczona jest na końcówkę bieżącego roku.

Ostatnia gra z katalogu Microsoftu, która pojawiła się na pecetach, to Gears of War, nota bene port z Xboksa 360.

(gram.pl)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: port
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama