Reklama

DJ Hero - pierwsze szczegóły?

Guitar Hero bije rekordy popularności w salonach domów, więc nic dziwnego w tym, że Activision chce iść dalej w stronę gier muzycznych.

Najświeższa pogłoska niesie szczegóły dotyczące DJ Hero.

Domysły dotyczące powstawania kolejnej gry muzycznej Activision, DJ Hero, pojawiły się w lutym tego roku. Do wczoraj o tej grze nie wiadomo było praktycznie nic, ale od czego są pogłoski... Anonimowe źródło serwisu Kotaku twierdzi, że kontroler do gry DJ Hero będzie przypominał (tutaj totalna niespodzianka) dj-ski deck. Głównym elementem będzie talerz służący do "scratchowania", który będzie pełnił rolę analogiczną do klawisza z gitary do Guitar Hero. Nad talerzem będą znajdować się trzy przyciski odpowiedzialne za samplowanie, do tego dochodzi jeszcze crossfader (suwaki służące do robienia efektu przejścia z jednego kanału na drugi) oraz jeszcze jeden przycisk pełniący rolę podobną do gitarowej wajchy (whammy bar). Kontroler ten ma być trzymany na kolanach.

Reklama

Ten sam informator twierdzi, że podczas gry trzeba będzie odpowiednio manipulować całym tym ustrojstwem, śledząc punkty lecące z góry do dołu po krzywych idących przez wnętrze talerza wyświetlonego na ekranie monitora albo TV. Przewidziano przy tym także opcje dla osób lewo- i praworęcznych (punkty lecą odpowiednio przez lewą i prawą połówkę wirtualnego talerza). Aby zaliczyć dany punkt trzeba będzie trzymać odpowiedni przycisk i "zascretchować" lub wykonać tylko jedną z tych dwóch czynności (zależne od wyglądu punktu).

Przypominamy jeszcze raz - na chwilę obecną to jedynie pogłoski, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby okazały się prawdą. Bo wszystko wyjątkowo ładnie trzyma się, za przeproszeniem, kupy.

Premiera tego tytułu, wg Kotaku, będzie miała miejsce w okolicach przyszłorocznego lata.

(gram.pl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy