Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Crytek miał robić gry wyłącznie na Xboksa 360?

Microsoft kilka lat temu rozmawiał z twórcami Crysisa na temat tego, czy nie chcieliby zostać jednym z głównych producentów gier na jego konsolę. Niestety umowa nie doszła do skutku.

W momencie kiedy Crytek skończył robić Farcrya i zabierał się za pierwszą część Crysis, Microsoft wyszedł z ciekawą dla tego producenta propozycją. Otóż developer miał należeć do tak zwanej grupy "first party" i tworzyć gry na wyłączność na Xboksa 360. Jak się okazuje, kilka lat temu Crytek nie oferował niczego specjalnego, co mogłoby przesądzić o bliskiej współpracy obu firm.

Reklama

"Nie chodziło wtedy o jakość" - twierdzi Phil Spencer z Microsoftu. "Partnerstwo z Crytekiem to ciekawy przykład. Pierwszy raz kiedy się spotkaliśmy z szefem studia, czyli Cevatem Yerli to było jakieś 7-8 lat temu. Zaczęliśmy wtedy dyskutować, co to by oznaczało dla Cryteka zostać producentem first party" - zdradza szczegóły rozmowy Phil Spencer.

"Był to wtedy taki proces, co chcecie chłopaki zrobić dla nas unikalnego i wyjątkowego, a oni na to, że robią Crysisa i właśnie skończyli tworzyć Farcry. My wtedy stwierdziliśmy, że mamy za dużo wojskowych strzelanin przyszłości, więc niech go sobie robią" - mówi Phil Spancer.

Teraz zaiskrzyło

Współpraca pomiędzy Microsoftem a Crytekiem ostatnio jednak nabiera tempa. Otóż podczas E3 zaprezentowana została gra o nazwie Ryse, która wykorzystuje Kinecta i tworzona jest wyłącznie na konsolę Microsoftu. Wcielamy się w niej w jednego z żołnierzy z okresu starożytności. Od strony graficznej wydaje się najładniejszą grą przygotowaną na Kinecta.

"Potem wpadli na pomysł, żeby zrobić Ryse i teraz są naprawdę zakochani w Kinectie, a to idealne połączenie dla nas" - twierdzi Phil Spencer.

Ciekawe jak nowa produkcja będzie wyglądać w praktyce. Rozgrywka na dostępnych materiałach z tegorocznych targów E3 prezentuje się naprawdę obiecująco. Przy okazji może posiadacze kontrolera ruchu od Microsoftu dostaną bardziej poważny tytuł, a nie jak do tej pory same mini gry sportowe i ewentualnie produkcje taneczne. Poniżej prezentujemy pierwszy gameplay z Ryse.

Przeczytaj także naszą recenzję gry Crysis 2

Dowiedz się więcej na temat: xbox 360 | 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje