Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Condemned 2: Bloodshot

Poza wykonywaniem badań w czasie eksploracji etapów trzeba też mieć oczy i uszy otwarte na kilka innych rzeczy. Agresja mieszkańców miasta nie bierze się znikąd. Ktoś celowo rozmieścił na terenie całej metropolii urządzenia, które stymulują w ludziach najgorsze, zwierzęce zachowania. Niektóre emitery łatwo znaleźć, innych trzeba sporo się naszukać. Tak samo jak telewizorów i odbiorników radiowych, z których można słuchać nowości o wydarzeniach dziejących się poza zasięgiem naszych oczu.

Reklama

Śmierć zbiorowa

Condemned 2 nie należy do najdłuższych gier - na ukończenie wystarcza kilka niezbyt absorbujących dni. Do tego fabuła, cokolwiek by o niej nie powiedzieć, jakiego by klimatu nie miała, jest liniowa jak psi ogon. Na ratunek grze przychodzi tryb wieloosobowy. Oprócz standardowego deathmatchu oraz team deathmatchu mamy dwa bardziej oryginalne rodzaje rozgrywki. Pierwszym z nich jest Crime Scene, w którym gracze dzielą się na dwie grupy - jedna musi odnaleźć poukrywane na mapie dowody zbrodni i zbadać je, a druga stara się utrudnić zadanie tym pierwszym. Drugi z nich to Bum Rush - tutaj gracze muszą ze sobą kooperować. Zostają wrzuceni na mapę, gdzie muszą wytrzymać kilkuminutowe, intensywne natarcie agresywnych szaleńców. Z ograniczoną ilością amunicji nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Pozycja horrorystyczna

Condemned 2 nie zaskakuje tak jak część pierwsza. Dla fanów horrorów i thrillerów jest to jednak pozycja niewątpliwie obowiązkowa. Pomimo drobnej wtórności, którą można odczuć, jeśli miało się kontakt z poprzednikiem, wciąż zdarzają się nagłe skoki adrenaliny, od których niemal wypada kontroler z rąk. Jeśli jednak nie jesteśmy fanami brutalności, gore budzi w nas jedynie obrzydzenie, a liniowa i nie do końca spójna fabuła niechęć - możemy sobie darować ten tytuł i spać spokojnie bez poczucia ominięcia czegoś obowiązkowego.

Dowiedz się więcej na temat: drobne | broń | rozgrywki | rzeczy | szczęście | oczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje