Chwila grozy dla użytkowników Xbox Live

Wczoraj usługa Xbox Live Marketplace przestała działać. Wiele osób już doszukało się w tym ataku hakerów, podobnego jaki miał miejsce w przypadku PSN.

Xbox Live Marketplace to usługa dzięki której można pobierać na przykład pełne wersje gier, czy dema. Wczoraj niestety cała jej zawartość jakby wyparowała. Po ostatnich atakach hakerów na PSN można było się spodziewać, że podobny los jak w przypadku Sony, spotkał także Microsoft. Nic z tych rzeczy, Marketplace już działa.

Oficjalne stanowisko Microsoftu

"Użytkownicy mogą doświadczyć pewnych problemów z następującymi serwisami: przeglądanie Indie Games z Xboksa 360 lub na Xbox.com, przeglądanie Games for Windows na LIVE Marketplace na PC, przeglądanie Games Marketplace na Xboksa 360 i przez Xbox.com" - czytamy w oświadczeniu Microsoftu.

Reklama

"Zdajemy sobie sprawę z problemu i pracujemy nad jego rozwiązaniem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za cierpliwość" - uspokaja Microsoft.

Głos w tej sprawie zabrał również Major Nelson i poinformował od razu na swoim twitterze o tym, że usługa już działa:

"Marketplace na konsole już wrócił. Wersja Xbox.com jest w drodze" - czytamy na profilu twitter Majora Nelson.

W tej chwili nie wiadomo co spowodowało awarię usługi. Na wielu serwisach internetowych spekuluje się że chwilowo niedziałający Marketplace (Rynek Gier), to efekt ataku hakerów, tak samo jak miało to miejsce w przypadku Sony. Być może jednak Microsoft po prostu aktualizuje swoją usługę, albo sam sprawdza zabezpieczenia, aby nie wpaść w takie kłopoty jak konkurent.

Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu PSN zostało zaatakowana przez hakerów. Ukradli oni dane ponad 77 milionów użytkowników tej usługi w tym także numery kart kredytowych osób, które za pośrednictwem PSN dokonywały różnych zakupów. Według ostatniego raportu finansowego Sony straciło ponad 140 milionów dolarów na tej aferze, a są to dane z 31 marca.

W tej sprawie koncern ma ogromnego pecha, bowiem ostatnio została także zaatakowana strona internetowa greckiego oddziału Sony BMG, czyli tego który odpowiada za muzykę. Hakerzy wykradli w tym przypadku dane 8385 użytkowników strony. Więcej o tej ostatniej sprawie możecie przeczytać w jednym z naszych poprzednich newsów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chwila

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy