Reklama

Będzie nowy Xbox? Sterujący całym domem?

Niby nic, a może jednak coś. Na blogu Majora Nelsona, oficjalnego internetowego rzecznika wszystkiego, co związane jest z markami Xbox i Xbox Live pojawił się licznik, który odmierza czas do konferencji Microsoftu na E3. Z bardzo ciekawym dopiskiem...

Dopisek brzmi "And it's on!", czyli "No to się zaczęło...". To wystarczyło, by od razu ruszyły spekulacje na temat tego, co też Microsoft może chcieć na E3 pokazać.

Wszyscy oczywiście obstawiają nowego Xboksa, ale równie dobrze może być po prostu tak, że Major odkrył stronę pozwalającą tworzyć takie zgrabne "countdown clocki", jak ten pod tą wiadomością.

Zupełnie niezależnie od działań Majora Nelsona ujawniono, że Microsoft kupił technologiczny startup o nazwie id8 Group R2 Studios, który działa w branży automatyki domowej (a więc systemów pozwalających sterować różnymi urządzeniami w domu przy użyciu jednej centrali), a który ostatnio zajmował się "metodami dystrybucji mediów na ekranach TV" (czyli wysyłaniem multimediów na różne ekrany).

Reklama

Microsoft kupił firmę i jej patenty, zatrudnił jej szefa i część jego zespołu, a co najważniejsze - włączył ich do oddziału pracującego nad marką Xbox, co oznacza, że nie chodzi tu o sterowanie tosterem z poziomu Windowsa 8.

Ogromne problemy firmy, która miała rządzić rynkiem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama