Reklama

Będzie nowa Alicja!

EA ogłosiło, że wyda nowy tytuł założonego przez Americana McGee studia Spicy Horse - Alice powraca! Gra jest w produkcji na PC, PS3 i Xboksa 360 i mamy jej szybko nie zobaczyć na półkach sklepowych.

Ta informacja prasowa od Electronic Arts zaskoczyła chyba wszystkich - gigant wydawniczy ogłosił odnowę współpracy z Americanem McGee, której pierwszym owocem będzie wypuszczenie na rynek... drugiej gry z serii American McGee's Alice! Jej produkcją zajmuje się studio Spicy Horse, z siedzibą w Szanghaju, założone przez tego ambitnego twórcę w 2007 roku. Poniżej pierwszy artwork promocyjny.

Komentarz Americana McGee: "Ten projekt to spełnienie marzeń zarówno dla mnie, jak i wszystkich fanów, którzy przez te lata utrzymywali Alicję przy życiu. Przy pracach nad pierwszą grą EA dało nam wsparcie i wolną rękę, dzięki czemu powstało coś odważnego i pięknego. Kolejna podróż na drugą stronę lustra zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco". EA zapowiada od siebie, że jego interpretacja dzieł Lewisa Carrolla tym razem zabierze nas do jeszcze bardziej mrocznych miejsc.

Reklama

Gra, której konkretnego tytułu na razie jeszcze nie znamy, powstaje na pecety oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. EA nie ogłosiło żadnej, nawet orientacyjnej daty premiery, ale nowa Alicja na pewno nie pojawi się szybko.

American McGee's Alice to wydana w 2000 roku pecetowa platformówka na silniku Quake'a 3, która zdobyła wielu fanów dzięki oryginalnemu podejściu do historii o Alicji w krainie czarów - zdecydowanie nie była przeznaczona dla dzieci.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje