Battlefield 3: Najlepsza sprzedaż na...

Pojawiły się pierwsze wyniki sprzedaży Battlefield 3. Wersja na którą platformę cieszy się największym powodzeniem wśród graczy?

Według wszelkich recenzji i opinii graczy na całym świecie, wersja Battlefield 3 przeznaczona na PC jest tą najlepszą. Grafika prezentuje wyższy poziom niż na konsole, a nawet w trybach rozgrywki wieloosobowej może brać udział większa ilość graczy niż na PS3 czy Xboksa 360.

Jednak to nie komputerowa wersja Battlefield 3 cieszy się największą popularnością. Według najnowszych danych sprzedaży, udostępnionych przez portal vgchartz.com, gracze zdecydowanie bardziej wolą tę na Xboksa 360.

Co ciekawe, Battlefield 3 był prawie dwa razy częściej kupowany na konsolę Microsoftu niż Sony. Wymieniony wyżej portal podaje, że ponad 2 249 000 graczy zdecydowało się zakupić produkcję od DICE właśnie na platformę Billa Gatesa. Battlefield 3 w wersji na PS3 wybrało zaledwie 1 487 000 osób. Najgorzej wypada z kolei PC, co jest bardzo dużym zaskoczeniem. Otóż wersję przeznaczoną na komputery zakupiło nieco ponad 487 000 graczy.

Reklama

To bardzo słaby wynik. Jedyne co może w tej chwili uratować sprzedaż, to fakt, że od premiery minęło dopiero kilka dni, a te dane pochodzą praktycznie z okresu premiery Battlefielda 3 na rynku. Jednak jeśli tak dalej pójdzie, to gra od DICE sromotnie przegra ze swoim największym konkurentem, czyli Call of Duty: Modern Warfare 3.

Mimo wszystko nasz recenzent gorąco zachęca do zakupu Battlefield 3. "Jest jednak coś, co we wszystkich trzech modułach zachwyca. To grafika, powstała w oparciu o autorski silnik studia EA DICE, Frostbite 2.0. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii, jakie do tej pory zaprezentowano w grach wideo. Bitwy są dzięki niej tak spektakularne, że momentami nie możesz oderwać wzroku od tego, co się dzieje dookoła ciebie. Malownicze krajobrazy, przepiękne wybuchy, ultrarealistycznie przedstawieni i poruszający się żołnierze, arcydokładne tekstury - po prostu cudo. Ale tylko na PC, bo na konsolach gra wygląda już wyraźnie gorzej. Tym razem to posiadacze Xboksów 360 i PlayStation 3 mogą się czuć poszkodowani" - czytamy w tekście.

Przeczytaj pełny tekst recenzji Battlefield 3. Jaką wystawiliśmy grze ocenę?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy