Reklama

Alan Wake i Halo Wars w 2009 roku?

Jak się okazuje, czas konferencji Microsoftu, to nie tylko dobre wiadomości.

Wszystko wskazuje na to, że nie ujrzymy w tym roku dwóch gier pretendujących do dumnego miana "hitu". Mowa o Alan Wake oraz Halo Wars.

Microsoft Gamers Day, to konferencja, na której MS przedstawia wszystkie najważniejsze gry, które ukażą się jeszcze w 2008 roku. Jeśli pozwolimy sobie na stwierdzenie, że Alan Wake i Halo Wars to domniemane hity, ich brak na "show" Microsoftu może budzić pewne obawy i rodzić nowe pytania. Tym bardziej, że Shane Kim z Microsoft Game Studios w specjalnym wywiadzie dał wyraźnie do zrozumienia, że powyższe gry nie są na tyle gotowe, aby pokazać je szerszej publiczności i ich prezentacja na Gamers Day nie była planowana.

Reklama

Alan Wake to psychologiczny thriller tworzony przez Remedy. Zadebiutował jeszcze w 2005 roku na targach E3. W lutym 2007 roku Microsoft zapowiedział, że gra pojawi się na tegorocznym Gamers Day. Jak widać, obietnice MS nie sprawdziły się, co może oznaczać, że gra została przeniesiona na 2009 rok.

Podobna sytuacja zaistniała w przypadku RTS-a w uniwersum Halo - Halo Wars. Tworzona przez Ensemble Studios strategia czasu rzeczywistego również nie pojawiła się na konferencji Microsoftu i - zapewne - również nie pojawi się w 2008 roku w sklepach.

Tak naprawdę mogliśmy się spodziewać, że te dwie gry nie pojawią się jeszcze w tym roku. Może to i dobrze? Producenci będą mieli więcej czasu na dopieszczenie rozgrywki, a na brak mocnych tytułów na Xboxa 360 w 2008 roku narzekać z pewnością nie powinniśmy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama