2 miliardy godzin poświęcono graniu przez Xbox LIVE

Microsoft poinformował, że od samego początku istnienia usługi gracze spędzili w niej, grając w różne gry, przeszło dwa miliardy godzin.

Żeby nikt nie posądził nas o uogólnianie, napiszmy precyzyjnie - od 2002 roku na graniu przez Xbox LIVE spędzono 2 081 054 696 godzin. Jak stosunkowo łatwo przeliczyć (i co uczynili już pracownicy Microsoftu), daje to 237 405 lat grania bez przerwy.

Powyższy wynik nie uwzględnia czasu spędzonego na zabawie w grach dla pojedynczego gracza, jak również zwykłego bycia zalogowanym w Xbox LIVE. Najdłużej grano przez tę popularną usługę w ostatnim tygodniu, w którym świętowano jej dziesiąte urodziny.

W tym czasie spędzono w niej w sumie 442 miliony godzin. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje, jakie gry ukazały się w ubiegłym tygodniu - Halo 4 oraz Call of Duty: Black Ops 2.

Reklama

Ale - jak wiadomo - Xbox LIVE to nie tylko gry. To także rozrywka, która nie pochłonęła co prawda aż dwóch miliardów godzin, ale czas, który spędzono na oglądaniu filmów czy seriali, a także na korzystaniu z aplikacji rozrywkowych, wyniósł przeszło 600 milionów godzin. A dokładnie - 603 549 497.

Dla najwierniejszych użytkowników Xbox LIVE Microsoft przygotował niespodziankę. Mają oni otrzymać drogą pocztową specjalnie na tę okazję zaprojektowane modele Xboksa 360.

Xbox LIVE zadebiutował jeszcze za czasów pierwszego Xboksa, w listopadzie 2002. Oczywiście doczekał się stosownej aktualizacji po premierze jego następcy we wrześniu 2005 roku. Ta internetowa usługa działa wszędzie tam, gdzie oficjalnie sprzedaje się Xboksa, i pozwala nie tylko na grę w multiplayerze, ale również oglądanie filmów czy seriali czy kupowanie i pobieranie gier niezależnych.

World of Warcraft ma już osiem lat

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy