Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wii Music: nowe informacje

Wii Music to gra, o której pierwszy raz usłyszeliśmy na konferencji prasowej Nintendo odbywającej się w ramach targów E3 w 2006 roku.

Ubrany we frak Shigeru Miyamoto pojawił się wówczas na scenie dyrygując za pomocą Wii-mote'a przedstawioną na ekranie orkiestrą złożoną z Mii-ludków.

Reklama

Następnie na kilka miesięcy o grze ucichło. Oficjalnie zapowiedziana została dopiero w październiku ubiegłego roku. Okazało się wówczas między innymi, że w Wii Music wcielając się w rolę dyrygenta pokierujemy w trybie single i multiplayer sześcioosobowym zespołem muzycznym odgrywającym znane melodie z produkcji Nintendo oraz specjalnie stworzone na potrzeby gry kompozycje.

Dzięki japońskiej stronie internetowej RuliWeb poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące Wii Music. Wśród ponad czterdziestu instrumentów, które pojawią się w grze, znajdą się między innymi różne odmiany trąbek, gitar i perkusji. Każdy instrument wymagał będzie innego stylu sterowania kontrolerami konsoli. Przykładowo kąt wychylenia i pozycja Wii-mote'a sprawi, że trąbka zagra w różnej tonacji, a przycisk C na Nunchuku służyć będzie za piórko w trakcie gry na gitarze.

W trybie wieloosobowym czterech graczy będzie mogło wcielić się w muzyków zespołu. Nasze występy będzie można nagrywać i odtwarzać, by prezentować je znajomym lub po prostu delektować się muzyką odsłuchując ją samemu.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery Wii Music. Najprawdopodobniej gra ukaże się na rynku w pierwszej połowie tego roku.

Dowiedz się więcej na temat: pierwszy raz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje