Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Zapowiedź PlayStation Phone

PlayStation Phone zostanie ujawniony za niecałe dwa tygodnie - tak przynajmniej wynika z plotek, które pojawiły się w sieci.

Mówi się ponadto że tworzony przez Sony Ericssona telefon ma ukazać się w lutym przyszłego roku, ale - uwaga! - nie pod nazwą PlayStation. Redakcja francuskiego bloga Nowerelease.fr otrzymała zdjęcie zaproszenia na "najbardziej oczekiwaną imprezę ostatnich dziesięciu lat", która odbędzie się 9 grudnia. Widnieją na nim krzyżyk, kółko, kwadrat oraz prostokąt (czyli przyciski znane z kontrolerów konsol Sony) oraz symbol słuchawki telefonicznej. Niewątpliwie wskazuje to, że na wspomnianej imprezie ujawniony zostanie PlayStation Phone, którego zdjęcia wyciekły do sieci już jakiś czas temu.

Reklama

Tymczasem serwis MobileCrunch powołując się na "zaufanego informatora" donosi, że telefon wyposażony będzie w ekran równie "oszałamiajacy", co ten znany z iPhone'a 4. Do produkcji wyświetlacza wykorzystano ponoć niektóre elementy z technologii zastosowanej w telewizorach Bravia. Portal twierdzi również, że urządzenie ukaże w lutym, w okolicach konferencji Mobile World Congress poświęconej sprzętom mobilnym. Jego cena ma wynosić około 500 dolarów, a w zestawie klienci mają otrzymać pięć darmowych gier.

Do tej pory telefon określaliśmy mianem "PlayStation Phone". Jeśli jednak wierzyć informatorowi MobileCrunch, urządzenie pojawi się pod zupełnie inną nazwą i będzie jednym z modeli z linii XPERIA. Może to być związane z faktem, że telefon może nie być w stanie uruchomić pobranych już produkcji z PSP. Niewykluczone, że tak właśnie będzie, a Sony Ericsson stworzy zupełnie nowe gry. Same produkcje mają kosztować około 10 dolarów, będą więc tańsze od wysokobudżetowych znanych PSP (za to w cenie zbliżonej do Minis). Informator MobileCrunch twierdzi też, że jest pod wrażeniem growych możliwości telefonu i uważa, że oferuje "najlepsze gry jakie kiedykolwiek pojawiły się na urządzeniach mobilnych".

Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje